Nexuiz (windows)

Nexuiz

Nexuiz
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Nexuiz, herhangi bir üyelik gerektirmeden indirip ücretsiz oynayabileceğiniz bir FPS oyunudur.

21. yüzyılın başlarında şüphesiz oyunla haşır neşir olan herkes bilgisayarında FPS odaklı oyunlar oynamış, Half-Life'ı baş tacı etmiştir. Hızlı oynanışı ve efsane silahlarıyla birlikte aksiyonun sınırsız olduğu bu tür oyunlar sonradan da gelişmeye devam etti ve bize Unreal Tournament, Quake gibi güzel örnekler sundular. Bu oyunlarla aynı çizgide olmasa da, bağımsız bir ekip için iyi sayılabilecek Nexuiz ise ilk olarak 2005 senesinde karşımıza çıktı.

Çıktığı dönemden beri multiplayer aksiyon heyecanını hızlı oynanışı ve değişik silahlarla destekleyen Nexuiz büyük ihtimalle Quake'i seven herhangi bir oyuncuyu tatmin edebilecek derecede farklı bir alternatif olarak değerlendirilebilir. Sonradan oyun motorlarının gelişmesiyle birlikte 2010'da bambaşka bir hal alan oyun şimdilerde pek bilinmeyen sıralarda geziyor. Ancak yapımcı ekibin çalışmaları oyunu Xbox Live, PlayStation Network gibi konsol ağlarına da taşıdı ve online ortamda az da olsa bir oyuncu kitlesi hala Nexuiz ile şarjör boşaltıyor. Üstelik Cry Engine 3 motorunun da oyuna eklenmesiyle birlikte Nexuiz'in yeniden doğduğunu söyleyebiliriz.

Oynanış olarak klasik deathmatch tarzını benimseyen oyunda takımınızla birlikte karşı ekibi yok etmeye çalışıyorsunuz. Hafif bilim-kurgu temasıyla birlikte atalarından ilham aldığı çok belli olan oyunun en hissedilir farkı büyük oranda kontrolleri. Aynı zamanda harita çeşitliliğinde de bağımsız fikirlerden harmanlanan yapısı Nexuiz'i denenmesi gereken bir FPS haline getiriyor.

Oyunun kendimce en önemli özelliği, artık internet olmadan yaşanmayan şu oyun dünyasında tek bir kurulum dosyasıyla birlikte bilgisayarınıza yüklenmesi. Oyunu yüklüyor, daha sonra sadece tek bir tuşa basıyorsunuz. Ne üyelik, ne internet bağlantısı, ne de başka bir dosya gerektiren Nexuiz'de kafa dağıtmak için aradığınız alternatifi yakalayabilirsiniz. Mutlaka göz atın.

ARTILAR

Hızlı ve eğlenceli oynanış

Tek bir kurulumla hemen oynamaya başlayabiliyorsunuz

EKSİLER

FPS türünde en basit temelleri işliyor

YORUMLAR