NoClose 1.1 (windows)

NoClose

1.1
NoClose
ÜCRETSİZ
İndir 0.41 MB
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

NoClose uygulamasını kullanarak Windows işletim sisteminde açılan pencerelerin kapanma butonlarını pasif hale getirebilirsiniz.

NoClose uygulaması, aslında Windows'ta oldukça küçük bir işlem gerçekleştiriyor ancak bu işlem direkt olarak ihtiyaç duyabilecek kullanıcılara hitap eden bir özellik olduğu için beğeneceğinize inanıyorum. Windows pencerelerinin sağ üst köşesinde yer alan pencereyi kapatma butonunu pasifize eden uygulama, böylece herhangi bir şekilde pencerelerin kapatılamamasına olanak tanıyor.

Programın bu işlevini aktif hale getirmek için tek yapmanız gereken bir klavye kısayolu belirlemek ve bunun ardından belirlediğiniz kısayolu kapatma butonunu deaktive etmek için kullanmak. Program sistem çubuğunda hazır halde beklediği için istediğiniz zaman çıkış yapabilir veya kısayolları değiştirebilirsiniz.

Ana ekranında farkedebileceğiniz gibi pek fazla bir seçenek yer almıyor, zira sadece tek bir işlevi var. Bilgisayar başlangıcında kapatma butonlarını kaldırma, her yeni pencerenin kapatılamaz halde açılması gibi çeşitli opsiyonlar da yine bu ana ekranda yer alıyor. Kullanırken herhangi bir sorunla karşılaşacağınızı sanmıyorum.

Programı dilerseniz kurabiliyor, dilerseniz kurmadan taşınabilir olarak da çalıştırabiliyorsunuz. Böylece sisteminizin kayıt defterinde kirlilik yaratmadan faydalanabilir, yahut taşınabilir disklere atarak başka bilgisayarlarda da hemen çalıştırabilirsiniz.

YORUMLAR