PngOptimizer 2.4 (windows)

PngOptimizer

2.4
PngOptimizer
ÜCRETSİZ
İndir 0.14 MB
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

PngOptimizer programını kullanarak elinizdeki resim dosyalarını kalite kaybı olmaksızın sıkıştırabilirsiniz.

PNG uzantılı resim dosyaları ya da diğer formatlar maalesef zaman zaman verimsiz bir sıkıştırma işleminden geçiyorlar ve bu nedenle gereksiz büyüklükte dosyalarla karşılaşabiliyoruz. Bu durumun önüne geçmek için doğru algoritmalarla sıkıştırılmış görsellere ihtiyacımız oluyor ve PngOptimizer programı da tam olarak bu amaçla hazırlanmış.

Program temel olarak PNG ve aynı zamanda TGA, BMP ve GIF uzantılı dosyaların sıkıştırılması için kullanılıyor ve sıkıştırma işlemi herhangi bir kalite kaybı gerçekleşmeden tamamlanıyor. Bu konuda herhangi bir seçenek sunmadığı için kaliteyi düşürerek daha da fazla sıkıştırma yapmak mümkün değil. Eğer gelişmiş ve kalite düzeyini de ayarlayabilen bir program arıyorsanız maalesef ihtiyaçlarınıza cevap vermeyecektir.

Fakat hızlı ve toplu bir şekilde resim dosyası sıkıştırma işlemleri için kesinlikle göz atmanız gerekenler arasında. Programın herhangi bir kurulum gerektirmemesi, aynı zamanda sürükle bırak desteğine de sahip olması nedeniyle işlemleri indirir indirmez gerçekleştirmek mümkün hale geliyor.

Ancak dikkat edilmesi gereken bir noktası da mevcut. Zira sıkıştırmak için yerleştirdiğiniz resim dosyaları, işlemin ardından ayrı olarak kaydedilmiyorlar ve direkt olarak orijinal dosyanın üzerine yazılıyorlar. Eğer orijinal büyük boyutlu resim dosyasını korumak istiyorsanız sıkıştırma işlemini önce dosyaları kopyaladıktan sonra gerçekleştirmeyi unutmayın.

YORUMLAR