RAMExpert 1.6.0.16 (windows)

RAMExpert

RAMExpert
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    2,814

  • Üretici

    KC Softwares

RAMExpert, sistem performansını arttırmak isteyen kullanıcılara bellek (RAM) kullanımıyla ilgili bilgiler sunan ücretsiz bir programdır.

RAMExpert, kullanıcılara sistemleri üzerinde yer alan fiziksel bellek (RAM) miktarıyla ilgili farklı bilgiler sunmak amacıyla tasarlanmış olan oldukça kullanışlı ve güvenilir bir programdır.

Ayrıca program yardımıyla bilgisayarınızın anakartı üzerinde yer alan boş slotları ve her dolu olan RAM slotu üzerinde yer alan bellekle ilgili biliglere de kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Kullanımı oldukça kolay olan program, bilgisayar bilgi seviyesi ne olursa olsun her kullanıcı tarafından rahatlıkla kullanılabilir ve anlaşılabilir bir şekilde tasarlanmıştır. Tek sayfadan oluşan kullanıcı arayüzü, kullanıcılara, bellek kullanımı, RAM slotlarında yer alan belleklerin kullanım durumu ve fiziksel bellek kullanım durumu gibi farklı bilgileri sunar.

Programın kurulumunu yaptıktan sonra ilk kez çalıştırdığınız zaman, bilgisayarınız üzerinde yer alan RAM'leri ve anakart üzerinde boşta olan RAM slotlarını otomatik olarak algılayarak bilgiler sunar.

Tüm bunların dışında anakart üzerinde yer alan toplam RAM slotu sayısı, anakartınızın desteklediği maksimum bellek kapasitesi, kullanılan ve boşta olan fiziksel bellek gibi bilgiler de programın sizlere sunduğu bilgiler arasında yer almaktadır. Slotlar üzerinde yer alan her bellek ile ilgili ad, model, tip, seri numarası, üreticisi, kapasite gibi farklı parametreler görüntülenmektedir.

Sonuç olarak bilgisayarı üzerindeki RAM'lerin yeterli olup olmadığını kontrol etmek isteyen kullanıcılar tarafından kullanılabilecek olan RAMExpert yardımıyla, eğer boş RAM slotunuz varsa, bu slot için almanız gereken RAM'lerin özelliklerinin ne olması gerektiğine de kolayca karar verebilirsiniz.

YORUMLAR