ScreenCloud 1.1.3 (windows)

ScreenCloud

ScreenCloud
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

ScreenCloud ile kolayca ekran görüntüsü yakalayabilirsiniz

ScreenCloud kullanıcılara ekran görüntüsü alma ve paylaşma konusunda pratik bir çözüm sunan ve tamamen ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir ekran görüntüsü alma programıdır.

Bilgisayarımızı kullanırken kimi zaman bazı görüntüleri belgelemek ve bilgisayarımıza kaydetmek isteyebiliyoruz. Bunun yanında arkadaşlarımıza veya yakınlarımıza bazı şeyleri resimlerle anlatma ihtiyacı hissedebiliyoruz. Belirli internet sitelerindeki verileri, grafik ve tabloları sunumlarımız veya ödevlerimiz içerisine yerleştirmemiz de gerekebiliyor. İşte bu tip durumlarda ScreenCloud kullanarak ekranımızdaki görüntüleri resim dosyaları olarak kaydedebilmekteyiz.

ScreenCloud bize bu işi sadece 3 farklı kısayol tuşundan birini kullanarak gerçekleştirme imkanı sunuyor. ScreenCloud ile bütün ekranın görüntüsünü yakalayabileceğimiz gibi ekranın belli alanlarının da görüntülerini yakalayabiliyoruz.

ScreenCloud ile yakaladığımız görüntüleri kolayca paylaşabilmemize de imkan verilmiş. Program ile yakaladığınız görüntüler Dropbox gibi bulut depolama hesaplarında paylaşılabileceği gibi FTP ve SFTP sunucuları üzerine de yüklenebiliyor.

YORUMLAR