Shadowbound (windows)

Shadowbound

Shadowbound
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Shadowbound oynaması ücretsiz bir tarayıcı tabanlı fantastik MMORPG oyunudur.

Shadowbound klasik MMORPG elementlerinin üzerine farklı yetenek ve savaş ögeleri ekleyerek oyunculara bambaşka bir dünya sunan, oynaması tamamen ücretsiz ve bilgisayarınızda herhangi bir kurulum gerektirmeyen bir online oyun. Online oyunların daha çok topluluk ve çoklu oyuncu keyfi olması üzerine odaklanan firma Shadowbound'ta da topluluk etkinliklerini ve arkadaşlarıyla birlikte oynayan oyuncuları sonuna kadar destekleyerek onlara özel içerikler hazırlamış. Bu kesinlikle en başta Shadowbound'un ön plana çıkmasını sağlayan en büyük etkenlerden biri.

Sıkı savaş mekanikleri içeren oyunun yeteneklerindense PvE sistemi oldukça dikkat çekiyor. Tarayıcı tabanlı bir oyun olduğu için yetenekler ve animasyonlardan çok bir şey beklememek normal, ancak oyunun bunun aksine zindanlardaki yenilikçi bulmaca sistemi gerçekten bir online oyunun tarayıcı üzerinde ne kadar zevkli olabileceğini göstermiş. Zindanlar boyunca bulacağınız bulmacalar sizleri farklı yollardan zafere taşıyor ve inanın rakiplerinizle kapışmaktansa kendinizi farklı yolları denerken bulacak ve bu dövüşmekten daha çok hoşunuza gidecek.

Shadowbound'un yegane amacı oyuncuyu kesinlikle yalnız bırakmamak olsa gerek! NPC karakterlerden oluşturacağınız takımla birlikte çeşitli görevlere gidebiliyor, neredeyse hiçbir zaman yalnız gezmiyorsunuz. Tabii NPC'ler yerine gerçek insanlarla oynamak çok daha keyif verici. Kimi görevlerde birlikte işe çıkabiliyor ve daha kısa bir sürede karakterinizi geliştirmiş oluyorsunuz. Seviye atladıkça farklı eşya ve silahlarla dilediğiniz karakteri kuşatabilir, NPC karakterleri bile savaşa hazırlayabilirsiniz. Bu biraz Diablo oyunlarındaki companion sistemine benziyor, yanınızda gezen karakterlere de eşya yardımında bulunabiliyorsunuz. Ne yazık ki bu onların vuruşlarını pek etkilemiyor gibi.

Oyunda parti şeklinde hareket ettiğiniz takdirde stratejik bir yol izleyip zindanlardan ve savaş alanlarından galip ayrılmak aslında hiç de zor değil. Etrafınızdaki karakteri de farklı hedefe yönlendirebildiğiniz için bu hedefleri daha çabuk indirmenize neden olabiliyor. Örnek olarak bir görev için belirli sayıda düşman öldürmek için grup halinde hareket etmek çok daha mantıklı oluyor. Tabii bu noktada oyunun PvE yönü kadar PvP mantığına da değinmek gerekli. Rastgele oyuncularla karşılaşma şansınız çok yüksek olduğu için Shadowbound'ta ihtişamlı bir karakter gördünüz mü kesinlikle bakmadan uzaklaşmanız gerekiyor diyebilirim. Zira savaş bölgelerinde kimin ne yaptığı gerçekten belli değil. Ancak bu tarz oyunlarda böyle bir denge de beklemediğimden bunun üstünde çok fazla durmaya gerek yok.

Shadowbound'un topluluğu gittikçe büyüyor gibi. R2 Games'in oyun içi düzenlediği etkinliklerle beraber oyunun ülkemizde de yaygınlaşmaya başladığı bir gerçek. Eğer siz de ücretsiz online oyunlardan hoşlanıyorsanız Shadowbound'a bir göz atmanızı öneriyoruz.

ARTILAR

Binek sistemi

Bulmaca bazlı zindan haritaları

EKSİLER

Sınıf sistemi zayıf kalmış

Animasyonlar