SmartCam 1.4 (windows)

SmartCam

1.4
SmartCam
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Android akıllı telefonunuzu bilgisayarınızın web kamerası olarak kullanmak için bu ücretsiz programı kullanabilirsiniz.

Pek çok kullanıcının bir akıllı telefona sahip olması elbette günümüzde çoğu çözümü de beraberinde getirmiş durumda. Geçmişte sık sık görüntülü sohbet yapanların bir web kamerasına sahip olması mecburiydi ancak artık yavaş yavaş akıllı telefon ve tabletler de bilgisayarın web kamerası olarak kullanılabiliyorlar. Şimdiye dek sorunsuzca çalışan bir program bulmak zordu ancak SmartCam tam da bu ihtiyacı karşılamak için üretilen programlardan birisi ve kolayca kullanılabiliyor.

Uygulamanın hem ücretsiz hem de kolay kullanılır ve açık kaynak kodlu olması onu yeterince güvenli kılıyor. Zira açık kaynak kodlu olduğu için herkes programın kaynak kodları üzerinde incelemeler gerçekleştirebiliyor.

Çalışması için Android mobil versiyonuna da ihtiyacınız var ve bu nedenle kullanmadan önce Android cihazınıza gereken uygulamayı yüklemiş olmanız gerektiğini de unutmayın. Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak mobil versiyonuna ulaşabilirsiniz.

Bilgisayarınız ve telefonunuzu aynı internet ağına bağladıktan sonra cihazlar arasındaki bağlantıyı kurabileceğiniz gibi Bluetooth bağlantıları destekleyen bir bilgisayarınız ve telefonunuz varsa internet bağlantısı gerekmeden de mobil cihazınızı webcam olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Zaman zaman bağlantı sorunlarıyla karşılaşılsa da programın ilerleyen sürümlerinde tüm bu sorunların da ortadan kalkacağına inanıyorum. Eğer bilgisayarınızda akıllı telefonunuzu kullanarak bir webcam sahibi olmak istiyorsanız programa göz atmayı unutmayın.

YORUMLAR