Stormthrone (windows)

Stormthrone

Stormthrone
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Stormthrone, tarayıcı tabanlı ve ücretsiz oynanabilen bir MMORPG oyunudur.

Uzak doğu kökenli firmaların piyasada bulunan online oyun pazarına ne denli hükmettiğini az çok duymuşsunuzdur. Yaklaşık bir 10 sene önce ülkemizde de Ultima Online, Knight, Silkroad gibi oyunların yaygınlaşmasıyla beraber işte bu firmalar MMORPG oyunlarına gözlerini fena diktiler. Dünya çapında yüksek popülasyona sahip online oyunların hemen hemen her gün birer kopyası üretiliyor.

Tarayıcı tabanlı oyunların bütçesinden veya ne kadar tuttuğundan bahsetmeyeceğim, ancak son zamanlarda karşılaştığım ve bahsi geçen örnekler arasında beni şaşırtan bir yapım oldu. Stormthrone isimli, R2 Games'in tarayıcı oyunu belki de karşılaşacağınız en oynanabilir tarayıcı oyunlarından olabilir. Tabii bunun ardında da yazının başında bahsettiğim durum yatıyor; eğer World of Warcraft oynamadıysanız Stormthrone gerçekten çok iyi!

İzometrik bakış açısıyla 2 boyutlu bir oyun motoruna sahip Stormthrone, Aeos isimli fantastik bir diyarda kendi kahramanınızı yaratmanızı sağlıyor. Beni etkilemesinin bir sebebi de daha karakter yaratma ekranında bile karşıma 6 farklı sınıf çıkması. Eğer tarayıcı oyunlarıyla haşır neşirseniz bu çok az rastlanan bir durumdur. Genellikle tarayıcı MMORPG'lerinde en fazla 4 sınıf falan oluyor, ki o bile nadir.

Stormthrone'a girer girmez yaratacağınız karakteriniz, sınıfına bağlı olarak özel saldırılar, yetenek ağacı ve zırh sistemi alıyor. Bu da yine süregelen düzeni bozarak Stormthrone'u oynanabilir kılan özelliklerden bir tanesi. Üstelik görevler boyunca seviye atlayarak yeni animasyonlara sahip yetenekler açıyorsunuz. Haritalar öyle ahım şahım olmasa da yine kendi kulvarına göre beklenenden fazla tatmin ediyorlar.

Oyunda yer alan görevlerle farklı zindanları keşfedebilir, veya isterseniz başka oyuncularla da çarpışabilirsiniz. Stormthrone'un PvP sistemi yerine göre hiç fena değil. Üstelik farklı sunucuları arası PvP özelliği olmasıyla da kapışacak oyuncu bulmakta zorlanmıyorsunuz. Oyunun topluluğu da doğal olarak bununla orantılı derecede yüksek.

Her şey harika görünürken bu oyunun eksi tarafı ne peki? Eğer World of Warcraft oynadıysanız, Stormthrone'un sitesini bile ziyaret etmeniz yetecektir. Oyundaki birçok görsel ve modelleme tamamen WoW'dan alınmış. Hatta çarpılmış. Yetenek sembollerinden oyunun logosuna, sınıf görsellerinden renk paleti ve arayüze kadar WoW oyuncularına tanıdık gelecek bir kurgu var. Tabii ki bu yeni oyuncular için eksi bir durum değil, ama zorlu bir görev isteyen ve ciddi anlamda zaman harcamalık oyun arayanlar için Stormthrone'un bu yanı can sıkıyor.

Stormthrone'u hemen oynamaya başlamak için tek yapmanız gereken yukarıdaki Hemen Kaydol! düğmesine tıklayıp bir R2 Games hesabı oluşturmak. Sonrasında herhangi bir kurulum gerekmeden oyunu tarayıcınız üzerinden oynayabilirsiniz.

ARTILAR

Sunucular arası PvP imkanı

Yetenek geliştirme sistemi

Sınıf çeşitliliği

EKSİLER

World of Warcraft`tan çalınmış görseller

Fantastik atmosfer biraz yapay