TERA (windows)

TERA

TERA
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

TERA, modern oynanışı ve yüksek kaliteli grafikleriyle ücretsiz oynanabilen en iyi MMORPG oyunlarından biridir.

Yeni nesil MMO'ların en güzel karmalarından biri olan TERA'nın geçtiğimiz senelerde ücretsiz olmasıyla beraber birçok oyuncu yeni nesil MMORPG keyfinin tadını çıkarabiliyor. İlk olarak 2012 senesinde ücretli olarak çıkan TERA, zamanla ciddi gelişimler kat etti. Belki de oyunun free-to-play pazarına girmesi oynanabilirliği açısından da kaderini belirledi. Gelin TERA'nın devasa evrenine beraber bakalım.

Öncelikle TERA'nın oynanışı çoğu MMORPG'lerden farklı olarak interaktif bir hava izliyor. İster savaş sisteminde olsun ister normal gezerken WASD yön tuşlarıyla birlikte sanki normal bir oyun oynuyormuş gibi kontrol sizde. Savaşta ise yeteneklerinizi hedefinize göre kullanmalı, saldırılardan kaçmalısınız. Hedefi tutturmadığınız büyüler ve saldırılar sayılmıyor. Tüm hepsinin üstüne bir de TERA'nın oyun kolu desteklemesiyle gerçek bir RPG oynar gibi MMO keyfi de yaşıyorsunuz.

TERA sınıf ve ırk bakımından da yoğun çeşitlilik sunuyor. Toplamda 7 farklı ırktan birini seçip, o ırkın ait olduğu 9 farklı sınıftan biri oluyorsunuz. İster dev bir savaşçı olun, isterseniz de TERA'nın fantastik diyarlarından tavşan görünümlü bir şifacı; TERA'da seçenek o kadar fazla ki yetenekler arasında bile kararsız kalıyorsunuz.

Bundan yaklaşık 2 sene önce TERA'yı oynamış biri olarak dünyasına aşık olmuştum. Haritalar o kadar geniş ve içerisinde o kadar çok görev barındırıyorlar ki, neredeyse hiç boş kalmadan sürekli yeni bir şey öğreniyorsunuz. Ayrıca interaktif oynanışı da oyunu içine çekilesi bir hale sokuyor. Ücretsiz olmasıyla beraber genişleyen topluluğu sayesinde rahatça arkadaş edinip dünyayla beraber fantastik bir maceraya atılabilirsiniz.

TERA'yı indirmek için hemen sayfanın başındaki yeşil butondan Steam aracılığıyla oyunu ücretsiz edinin. Gelişmiş grafikleri nedeniyle oyunun sistem gereksinimlerine de göz atmakta fayda var. TERA'nın dünyası sizleri bekliyor!

ARTILAR

Karakter ve savaş sistemi

Devasa dünyası

Modern oynanışı

Gelişmiş grafik kalitesi

EKSİLER

Oyun içi satın alımlar dengeyi bozabilir

Görev sistemi oynanışın gerisinde kalıyor