TextPad 8.1.2 (windows)

TextPad

TextPad
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    15,426

  • Üretici

    Sajjad Altahan

Notepad programına alternatif olabilen ve gelişmiş özellikler barındıran bir yazı yazma ve metin editörü uygulaması.

Textpad programı bilgisayarınızda yazı yazma ihtiyaçlarınızın ve metin düzenleme ihtiyaçlarınızın tümünü karşılayabilen kaliteli bir metin editörü. Özellikle paralı ya da ağır programlar kullanmak istemeyen ancak Notepad'in basitliğini de yetersiz bulanlar için hazırlanan uygulamayı seveceğinize eminim. Zira hem ücretsiz hem de kolay kullanılır işlevli yapısı ile basit editörler arasında oldukça iyi bir yere sahip oluyor.

İçerisinde tüm basit düzenleme araçlarını barındıran program aynı zamanda kaynak kodu ve benzer programlama dillerini kullananlar için bir dil motorunu da bünyesinde bulunduruyor. Böylece kod yazarken herhangi bir yanlışlık yaptığınızda bunu farketme şansınız oluyor.

Kopyala ve yapıştırma, kesme, hem yazılara hem de arkaplana renk verme, kodları renklendirme, yazı arkası renklendirme gibi pek çok özelliğe sahip olan Textpad metin editörünün desteklediği metin dosya formatlarının adedi ise tam 35. Hızlı ve az kaynak kullanan bu program ücretsiz olması sayesinde en azından bir defa denemeniz gerekenler arasında yer alıyor.

YORUMLAR