Tiestru (windows)

Tiestru

Tiestru
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Tiestru tamamen Türk yapımı olan bir strateji oyunudur

Tiestru bir Türk oyun geliştirme firması olan Warlock Arts tarafında geliştirilmiş olan kule savunma oyunu türünde bir strateji oyunudur.

Tiestru'da karanlıkla çevrili olan fantastik bir evrenin hikayesi konu alınıyor. Bu fantastik evrende insanlar çağlardır özgürlüklerine kavuşmak için karanlıkla mücadele etmektedirler. Özgürlük ise bu dünyada ışıkla eş anlamlı birşeydir. Işığın olduğu yerde karanlık geri çekilmekte ve insanlar rahat bir nefes alabilmektedirler. Gizemli bir kule de bu evrende ışığı toplayan ve karnalık güçleri zayıflatan en önemli yapıdır. Bu kuleye ışık yönlendirildikçe karanlık geri çekilecek ve insanlar özgürlüğe daha çok yaklaşacaktır.Fakat kule Tiestru adlı şeytanın kontrolüne geçmiş ve karnalığı güçlendirmiştir. Eğer bir kahraman kuleye ışık getirmeyi başarırsa Tiestru'nun yenileceğine inanılmaktadır.

Oyunda biz bir warlock olarak yeteneklerimizi derin zindanlarda ve şehirlerde test edeceğiz. Tiestru'yu yenmek için büyülü kristallerin gücünden faydalanacağız ve kendi büyülerimizi yaratacağız. Üzerimize akın akın saldıran düşmanları durdurmak için ise kilit noktalara savunma kulelerimizi yerleştirmemiz ve doğru stratejiyle onları yenmemiz gerekiyor. Oyunda bir yandan kaynak üretirken özel yerleri keşfedebiliyor, gizli bölümlerin kilidini açabiliyoruz.

YORUMLAR