Tzip 2.0 (windows)

Tzip

2.0
Tzip
ÜCRETSİZ
İndir 2.64 MB
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Tzip programı ile bilgisayarınızda bulunan dosyaları kolayca sıkıştırabilir, dilerseniz sıkıştırılmış dosyaları da açabilirsiniz.

Windows işletim sistemli bilgisayarlarda kullanılabilen çeşitli dosya sıkıştırma programları sayesinde dosyalarımızın boyutlarını küçültmek ve böylece onları diskte daha az yer kaplayacak şekilde saklamak mümkün hale geliyor. Bu dosya sıkıştırma özelliği çok farklı formatlarda gerçekleştirilebiliyor ve bu formatlardan en popülerleri ZIP ve RAR olarak ortaya çıkıyor. Dolayısıyla çok sayıda dosya biriktiren kullanıcıların dosya sıkıştırmanın nimetlerinden faydalanmaları mecburi hale geliyor diyebilirim.

Tzip programı da bu amaçla hazırlanmış yeni programlardan bir tanesi. Ücretsiz olarak sunulan ve kolay kullanılır, basit bir arayüze sahip olan program, hiç zaman kaybetmeden dosya sıkıştırma ve sıkıştırılan dosyaları açma özelliğinin kullanılmasını sağlıyor.

Program sıkıştırma özelliğini kullandığınızda direkt olarak dosyaları ZIP formatına dönüştürerek sıkıştırıyor ancak eğer diğer formatlardaki dosyaları açmak isterseniz 42 formata kadar destek veriyor. Böylece çeşitli yerlerden indirdiğiniz dosyalar hangi sıkıştırma formatında olurlarsa olsunlar sorunsuzca kullanılabilir hale geliyorlar.

Şifrelenmiş dosya sıkıştırmaya da imkan veren Tzip programı, kendi dosya yöneticisini de beraberinde getirdiği için elinizdeki dosyaları hemen programın içerisinden tespit edebiliyor, anında sıraya dizebiliyor ve toplu işlemler de gerçekleştirebiliyorsunuz. Türkçe desteği olması sayesinde kullanırken bir sorun yaşayacağınızı da sanmıyorum. Yeni bir sıkıştırma programı arıyorsanız göz atmadan geçmeyin derim.

YORUMLAR