Vampix 1.4.2.12 (windows)

Vampix

Vampix
ÜCRETSİZ
İndir 1.26 MB
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Vampix adlı ücretsiz resim düzenleme programı sayesinde fotoğraflarınızın renk ayarlarıyla oynayabilirsiniz.

Sadece JPG uzantılı resim dosyaları üzerinde çalışmanıza olanak tanıyan ücretsiz bir yazılım olan Vampix ile fotoğraflarınız üzerindek siyah ve beyaz renk seviyesini kolayca ayarlayabilirsiniz.

Programın arayüzü karmaşık olmayan, standart bir Windows penceresi üzerine yerleştirilmiştir ve resimlerinizi açmak için sürükle/bırak yönteminin dışında dosya yöneticisini de kullanabilirsiniz ama ne yazık ki aynı anda birden fazla resim üzerinde çalışmanız mümkün değildir.

Üzerinde çalışmak istediğiniz fotoğrafı program üzerinde açtıktan sonra, kırmızı, mavi ve yeşil renklerden istediğinizi merkezi renk olarak seçerek işe başlayabilirsiniz. Sonrasında üç farklı eşik seviyesinden istediğinizi resminize uygulayabilirsiniz.

Ekranın sağ üst tarafında merkezi renk değeri ile diğer renk değerleri arasındaki farklılıkları görüntülemenize olanak sağlayan on-the-fly bölümü yer almaktadır. Ayrıca program yardımıyla orijinal resim ve maske modu arasında geçiş yapabilirsiniz.

Fotoğraf üzerinde yapmak istediğiniz düzenlemeler bittiğinde bir çıkış dizini ve dosya adı belirleyerek fotoğraflarınızı kaydedebilirsiniz. Ayrıca değiştirmiş olduğunuz tüm değerleri tekrar varsayılan haline getirebilir ve isterseniz günlük dosyasına da göz atabilirsiniz.

Basit bir yazılım olan Vampix oldukça iyi tepki sürelerine sahip olmasının yanında sistem kaynaklarını da oldukça ılımlı şekilde kullanır. Testlerim sırasında herhangi bir donma, çökme veya aksi bir durumla karşılaşmadım ama BMP, PNG, GIF ve TIF gibi farklı formatlar üzerinde çalışamıyor olmamız programın eksi yanlarından.