Wakfu (windows)

Wakfu

Wakfu
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Wakfu, ücretsiz olarak oynayabileceğiniz iki boyutlu fantastik bir MMORPG oyunudur.

Wakfu iki boyutlu fantastik bir MMORPG tadında ancak bünyesinde birçok stratejik ögesi de bulunan cıvıl cıvıl bir ücretsiz online oyun olarak karşımıza çıkıyor. Ankama isimli yapımcının ürettiği oyun yine aynı stüdyonun Dofus isimli oyunuyla aynı evreni taşıyor. Wakfu'daki evren algısı ise birçok MMORPG'den ayrılır bir şekilde değişken ve oldukça dinamik. Oyuncular World of Twelve olarak bilinen ütopik bir evrende yeniden canlanan kahramanlar olarak savaş vererek evrenin eski barış ortamını korumaya çalışıyorlar. Wakfu'da arkadaşlarınızla birlikte savaşabilir, çeşitli bölgeleri ele geçirebilir, ulusunuzun sistemini kontrol edebilir veya toplum içerisinde ön plana çıkan bir lider olabilirsiniz. Bu eşsiz ve güzel dünyada milletiniz için savaşın veya yasa dışı işler yürüten bir haydur olun, hepsi sizin elinizde!

Wakfu'ya ilk baktığımda diğer ücretsiz online oyunlardan ayıran pek çok özellik içerdiğini fark ettim. Hikayeye önem vermesi, tüm evrenin bu hikaye etrafında gelişip sürekli değişmeye devam etmesi oyuncuyu gerçekten maceraya davet eden bir tavır sergiliyor ve doğal olarak Wakfu'nun sıradan bir online oyun olmasını da engelliyor. Ancak oyunun ilerleyişinde yine doğal olarak seviye atlama ve karakter geliştirme gibi sistemler bulunduğundan oyun içerisinde gelişme katetmek biraz uzun sürebiliyor.

Wakfu'nun oyun içeriğinden ziyade grafikleri mutlaka ilginizi çekmiştir. Minecraft, Terraria gibi sandbox oyunlara benzer bir grafik yapısı sergileyen oyun, kaliteli animasyonlarla birlikte gerçekten oyuncuyu kucaklıyor. 14 farklı başlangıç sınıfından birini seçerek direkt olarak fantastik dünyaya adım atıyor ve ulusumuzun şerefini korumak için görevlerimize başlıyoruz. Wakfu'nun ciddi anlamda geniş sınıf seçimi sayesinde etrafta sürekli aynı karakterleri görmemek insana ayrı bir zevk veriyor. Bunca zamandır oynadığınız ücretsiz online oyunları hatırlayacak olursanız ne demek istediğimi anlayacaksınız; "Aaa bu sefer benden bir 10 tane daha yok?"

Wakfu karakter gelişimi ve görev sisteminden ziyade ciddi anlamda bünyesine sand box havası katan özellikler de gösteriyor. Zindanlar boyunca amansız kapışmalar gösterebilir, savaş bölgelerinde kendi topraklarınızı koruyabilir veya tüm bunları bir yana bırakıp kendi iksir dükkanınızı açabilirsiniz! Bu sayede PvP olduğu kadar kendi halinizde de oyundan keyif almanız mümkün. Ayrıca oyun ücretsiz olduğu için Wakfu'nun topluluğu da sürekli gelişiyor ve kendinizi yalnız hissetmiyorsunuz.

Wakfu canlı evreni ve dinamik oyun atmosferiyle MMORPG görüşünüze farklı bir bakış açısı katabilir, arkadaşlarınızla zaman geçirmek için çok iyi bir seçim olabilir.

ARTILAR

Animasyonlar ve grafik tasarımları

Sand box tadında grafikler

Yepyeni bir dünya

EKSİLER

İlk aşamada yalnız kalıyorsunuz

Oyunda gelişmek çok uzun sürüyor

YORUMLAR