Bring Me Home 1.3.0.0 (winphone)

Bring Me Home

Bring Me Home
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Bring Me Home, Crossy Road oyununa benzerliğiyle dikkat çekiyor ve ilk Windows Phone'a çıkan ender yapımlardan.

Bring Me Home, ilk olarak Windows Phone platformunda indirilebilir olan nadir yapımlardan biri. Crossy Road’a benzerliği ile dikkat çeken beceri oyununda uçan arabalar, ufolar, tanklarla trafiğini birbirine katıyoruz.

Oyunun yapımcısı her ne kadar Frogger oyunundan esinlenerek hazırlandığını söylese de Bring Me Home, Crossy Road’un aynısı olmuş. Görsel olarak biraz daha geliştirilmiş, makyajlanmış olsa da oynanabilirlik aynı ve oynarken kesinlikle Crossy Road havasını hissediyorsunuz. Hayvanlar yerine gelecekte geçtiğinden uçan arabaları kontrol ettiğimiz oyunda bazen uzayın derinliklerine gidiyor, bazen kendimizi çölün ortasında buluyoruz. Mekanların çok iyi tasarlandığını atlamak istemiyorum.

Klasik arabalardan taksiye, tanktan ufoya görüntüleriyle şaşkınlık uyandıran araçları kullandığımız oyunda amacımız karşıdan karşıya geçebilmek ve gidebildiğimiz kadar giderek puan almak. Tabii ki yolumuz boş değil. Çalı ve ağaçların yanında vızır vızır işleyen trafik işimizi oldukça zorlaştırıyor. Trafik bir an olsun bile durmadığından ekrana çok iyi odaklanmamız, doğru anı kollamamız gerekiyor.

“Git git nereye kadar?” dedirten oyunda bizi daha çok sinir etmek adına kontroller son derece basit tutulmuş. Basit kaydırma hareketleri dışında ekstra bir şey yapmadan araçları geride bırakıyoruz. Lakin bunu yaparken zamanlamanızın harika olması gerekiyor. Aksi halde trafikte akıp giden araçlar üzerine çıkıyor ve oyuna veda ediyorsunuz.
Oyunda ilerledikçe kazandığınız puanları harcayabileceğiniz tek bir yer var. Onca uğraş sonrası zar zor kazandıklarınızı farklı araçları denemek için harcıyorsunuz. Oynanabilir araçlar arasında dediğim gibi çok sayıda ilginç, geleceğe yönelik seçenekler var.

Crossy Road, geçtiğimiz haftalarda Windows Phone platformuna teşrif etse de farklı temasıyla Bring Me Home da tercih edilebilir.

YORUMLAR