Checkers Pro (winphone)

Checkers Pro

Checkers Pro
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Checkers Pro, etkili yapay zekaya veya arkadaşlarınıza karşı mobilde oynayabileceğiniz en iyi dama oyunu.

Checkers Pro, klasik dama oyununu mobil cihazımızda oynamamıza izin veren en kaliteli yapımlardan biri diyebilirim. Windows Phone telefonumuza ücretsiz indirip dama oyununu ister yapay zekaya karşı istersek de arkadaşımıza karşı oynayabiliyoruz.

Ufak boyutlu ve görsel açıdan oldukça kaliteli olan dama oyunu sadece Windows Phone platformunda karşımıza çıkıyor. Klasik 8 x 8 tabloda taşları çapraz olarak yiyerek ilerlediğimiz ve tüm taşları temizlediğimizde kazandığımız dama oyununda ince ayarlar yapabiliyoruz. Karşı karşıya kaldığımızda taşı yeme zorunluluğunu açıp kapama, tek dokunuşla hamle yapabilme, yapay zekanın kaç hamle sonrasını düşündüğünü görme, dama tahtasının sayılarını açıp kapama gibi ayarlamaların yanında zorluk düzeyi ve kime karşı oynayacağınızı da seçenekler menüsünden yapıyorsunuz.

Hamle geri alma seçeneği de sunan oyunda amacınız rakibin tüm taşlarını yemek. Bunu başarabilmenin yolu ise akılcıl hamlelerden geçiyor. Kontrol ettiğiniz taşlar sadece 1 adım ve çapraz gidebiliyor. Taşınızı rakip tarafına ulaştırdığınızda taşımızı dilediğiniz noktaya taşıyabiliyorsunuz. Rakibi iyice köşeye sıkıştırıp son taşı da aldıktan sonra profilinize yeni bir başarım ekleniyor.

Checkers Pro, hem damaya yeni başlamış hem de profesyonel dama oyuncularına hitap ediyor. Arkadaş bulamadığınızda 7 farklı seviyede yapay zekaya karşı oynayabiliyorsunuz. Bu noktada oyunun eksiğinden bahsetmek istiyorum. Ne yazık ki karşınıza yapay zeka veya arkadaşınız almaktan başka seçeneğiniz yok. Yani ne turnuvalara katılabiliyorsunuz, ne de dünya genelinde dama oyuncularıyla mücadele edebiliyorsunuz.