Chess By Post Free (winphone)

Chess By Post Free

Chess By Post Free
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Chess By Post Free, Windows Phone platformunda ücretsiz kategorisinde en iyi online satranç oyunu.

Chess By Post Free, satranç oyununda kendisini geliştirmek isteyen kişilere hitap ediyor ve Windows Phone platformunda da ücretsiz olarak karşımıza çıkıyor.

Çapraz platform desteği sunan online satranç oyununda karşımıza dünya genelinde rastgele seçilmiş oyuncuları veya Facebook arkadaşlarımızı alabiliyoruz. Yapay zekaya karşı oynama seçeneği sunulmuyor ki güçlü yapay zekaya karşı oynamak insana karşı oynamaktan çok daha keyifsiz olduğundan iyi ki de bu seçenek konulmamış diyor ve oyuna geçiyorum.

Satranç tahtası ve taşlar çok gerçekçi, etkileyici görünmeseler de oyunun gerçeğe yakın hazırlandığını söylemem gerek. Karşınıza gerçek bir kişiyi aldığınızı hissedebilmeniz için her şey düşünülmüş. Rakiple sohbet edebilme, hamle süre sınırının olmaması, oynamadan hamle gerçekleştirebilme gibi detaylar oyuna renk katmış. Öte yandan karşımıza birden fazla rakip alabiliyor ve de tüm rakiplerimizle eş zamanlı olarak oynayabiliyor olmamız da satranç oyunlarında sık görmediğimiz bir başka özellik.

Online yapıda tasarlanan oyunda istatistiklerin olmaması düşünülmezdi. Kiminle ne zaman maç yaptığımız, nasıl sonuçlandığı, sıralamamıza nasıl etki ettiği bilgilerine ulaşabiliyoruz. Sıralama demişken, maç kazandıkça sıralamamız artıyor ve bunu üst üste başardığımızda en iyi oyuncular arasına katılıyoruz.

YORUMLAR