Chess4All 4.0.0.0 (winphone)

Chess4All

Chess4All
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Chess4All, Windows Phone için en iyi satranç oyunu ve her seviyede satraç oyuncusuna hitap ediyor.

Chess4All, hem satrancı bilenleri hem de bilmeyenlere hitap ediyor ve bence mobilde şimdiye kadar yapılmış en iyi satranç oyunu. Beyni harekete geçiren en iyi strateji oyunlarından biri olan satranç oyununu arkadaşlarınıza, yapay zekaya veyahut dünyanın dört bir yanından satranç oyuncularına karşı oynayabileceğiniz oyunda daha önce oynanmış oyunları görebiliyor, özel hareketlerin nasıl yapıldığını öğrenebiliyorsunuz.

Chess4All, satranç oyununu yeni oynamaya başlamış ve kendini geliştirmek isteyenler açık bir oyun. Ücretsiz olarak indirebilen strateji oyunu iki bölümden oluşuyor. Oyna bölümünde yapay zekaya, arkadaşlarınıza, dünya genelinde oyunculara karşı satranç oynamanın keyfini sürüyorsunuz. Öğren bölümü ise adından da anlayacağınız üzere yeni ve orta seviye satranç oyuncularına hitap ediyor ve de oldukça kapsamlı. Bu bölümde yok yok diyebilirim. Satranç hakkında genel bilgi alma, taşların hareket biçimini öğrenme, rok gibi özel hamleleri öğrenme, şah ve mat gibi satrançta sıklıkla karşılaşılan hamleleri öğrenme, farklı pozisyonlardan kurtulma içeren bulmacalar, etkili açılışları öğrenme gibi çok sayıda seçenek var. Hepsinin yazılı ve uygulamalı olarak gösterilmesi de harika düşünülmüş.

Hem satrancı öğreten hem de oynatan farklı bir yapım olan Chess4All oyununda dikkatimi çeken bir nokta da review bölümü oldu. Sonradan üzerinde düşünmek için kaydettiğiniz oyunlar, arkadaşlarınıza karşı oynadığınız oyunların görüntüleri, oynadığınız tüm oyunlar kısacası oyunlarınızın kaydının tutulduğu bu bölüm de güzel düşünülmüş. İlk kez bu oyunda böyle bir bölüme rastladım.

YORUMLAR