Chicken Maze 1.1.1.0 (winphone)

Chicken Maze

Chicken Maze
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Chicken Maze, tavuk ve tilkilerle dolu bir labirentte geçen aksiyon dolu bir Windows Phone oyunu.

Chicken Maze, Windows Phone platformunda yeni karşımıza çıkan labirentte gezinme oyunları arasında. İlk görüşte Crossy Road oyununu hatırlatan yapımda olabildiğince küçük bir labirentte tavuğumuzla hayatta kalma mücadelesi veriyoruz.

Windows Phone cihazımıza ücretsiz indirebildiğimiz retro görsellere sahip olmasıyla oldukça küçük boyutlu olan oyunda tek amacımız tavuğumuzun karnını doyurmak. Bu, kulağa oldukça basit gelebilir lakin labiretin neredeyse her yeri tilkilerle dolu. İşin kötüsü tilkiler büyüyebiliyor ve sürekli olarak hareket halindeler. Biz tavuğumuza yem yedirmeye başladığımızda tilkiler dolanmaya başlıyorlar. Onların midesine inmemek için ise çok seri olmamız gerekiyor. Tavuğumuzu olabildiğince hızlı beslemeli ve açılır kapanır yapıda tasarlanmış geçiş noktalarını çok iyi kullanmamız gerekiyor.

Sürekli bir hareket halinde olduğumuz oyun bölüm bölüm tasarlanmış. Her bölümde labirent ve içerisindekiler farklı bir yapıda karşımıza çıkıyor. Bölümleri tamamlamanın yolu ise tavuğunuzu olabildiğince besledikten sonra çıkan harfleri ivedilikle toplamak.

Oyunun kontrolleri ise her yaş grubunun oynayacağı düşünülerek olabildiğince basit tasarlanmış. Tavuğunuzu ilerletmek için parmağımızı sürekli olarak kaydırmamız yeterli oluyor. Bunu ne kadar seri yaparsak bölümü o kadar çabuk bitirmiş oluyoruz.