Darklings 1.0.1.7 (winphone)

Darklings

Darklings
DENEME SÜRÜMÜ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Darklings, ışıkla karanlığın savaşını konu alan bir hayatta kalma oyunu ve Windows Phone'da da en iyiler arasında.

Darklings, fantestik bir dünyada iyilikle kötülüğün verdiği mücadeleyi konu alan bir hayatta kalma oyunu ve Windows Phone platformunda da resmi olarak karşımıza çııyor.

Türk yapımı ve çeşitli ödüller bir yapım olan Darklings, gerek hikayesiyle, gerek görsel ve sesleriyle, gerekse de kontrol sistemiyle benzerlerinden oldukça ayrılıyor. Etkileyici bir sinematikle başlayan oyunun hikayesinden kısaca bahsetmem gerekirse; Darkling adında karanlık güçlerin temsilcileri gezegenlerin ışık kaynağı yıldızları çalmış ve karanlığı getirmiştir. Işığın temsilcisi olan kahramanımız Lum, yaratıkları öldürüp ışığı geri getirecek tek kişidir. Tabii ki kahramanımızın bunu tek başına yapması mümkün değildir. Bizden yardım bekleyen kahramanımızı yardım etmek boynumuzun borcu diyerek kendimizi bilmediğimiz bir maceranın içerisine atıyoruz.

Limbo havasını estiren ancak çok daha detaylı ve göze hoş gelen görseller sunan oyunda platformlardan atlamamız veya mini bulmacaları çözmemiz gerekmiyor, yaratıkları öldürmek yetiyor lakin aniden ekranda beliren yaratıkları öldürmek hiç kolay değil. Hepsini farklı şekillerde öldürmemiz gerekiyor. Neyse ki yaratıkların başlarında beliren işaretlerden nasıl öldürmemiz gerektiğini kolaylıkla anlayabiliyoruz. Öldürdüğümüz her yaratık bize yıldız kazandırıyor. Yıldızlardan bazıları yaratıklarla savaşırken daha uzun süre dayanma sağlarken, bazıları da süremizi yeniliyor. Ancak yıldızlar sabit değil ve yakalamak uğraş gerektiriyor.

Kasvetli havayı doyasıya soluduğumuz oyunda ana karakterimizi Lum ve yaratıkların haricinde 40’dan fazla ilginç karakter yer alıyor. Karanlık ormanın sürüngenleri, mağaranın gizemli karakterleri, adanın dehşet saçan kanatlıları gibi ilginç isimler oyuna dahil edilmiş. Bunlar haricinde oyun yapımcısı Windows Phone kullanıcılarına özel bir karakter de sunuyor.

Türklerin de mobil platformda başarılı yapımlara imza attığın örneklerinden birisi de Darklings diyebilirim. Windows Phone’da deneme sürümü seçeneği de sunan yapımı platform – aksiyon oyunları çılgınlarına öneririm.