Demolition Derby: Crash Racing 1.0.0.0 (winphone)

Demolition Derby: Crash Racing

Demolition Derby: Crash Racing
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Demolition Derby: Crash Racing, bir dönemin popüler oyunu Destruction Derby'yi Windows Phone platformuna taşıyor.

Demolition Derby: Crash Racing, eskiden hem PC hem de oyun konsollarında yer alan sıradışı yarış oyunu Destruction Derby’yi Windows Phone cihazımıza taşıyan en başarılı yapım diyebilirim. Görsellikten ziyade oynanışa önem veren biriyseniz ve de klasik araba yarışı oyunlarını sıkıldıysanız Demolition Derby çok iyi bir seçim olabilir.

Bir dönem bilgisayarımda en çok oynadığım yarış oyunlarından Destruction Derby’yi mobilde hele ki Windows Phone platformunda görmek oldukça şaşırttı. Klasik “yarışı kazan, birinci ol, kupa al” dışına çıktığından mıdır bilmiyorum oldukça sarmıştı. Mobilde de aynı keyfi yaşamak oldukça sevindirdi. Oyunu bilmeyenler için kısaca bahsetmem gerekirse; Klasik Amerikan arabalarıyla dolu bir arenadasınız. Oldukça dar olan arenada tek amacınız rakip araçlara vurup kaçmak; tabiri yerinde ise arabaları haşat etmek. Tabii ki siz bunu yaparken rakipleriniz de boş durmuyor. Onlar da açığınızı kolluyor ve de en kötüsü tek tek değil ne kadar hayatta kalmayı başarmış araç varsa üzerinize geliyor. Tabii ki siz de hayatta kalmak için kaçacak yer arıyorsunuz. Alan fazla geniş olmadığından aksiyon dozu hiç düşmüyor.

Üç farklı Amerikan klasik arabasıyla ölümcül yarışlara katıldığınız oyunun en güzel yanı ise gerçek zamanlı hasar sistemi. Bir araca vurduğunuz vakit veya size çarpıldığı vakit araçta hissedilebilir bir hasar oluşuyor ve aracın performasından önemli düşü oluyor. Zaten Destruction Derby oyunun da olay buydu. Hasar sistemi aynen aktarılmış.

Söz konusu arenada çarpışma olunca yükseltmelerin olmaması düşünülemezdi. Oyunda klasik, zırhlı ve güçlü arabalar karşınıza çıkıyor. Hepsinin artı ve eksi yönü var. Örneğin; bazısında rakibinizin aracını tek dokunuşta hurdaya çevirebiliyorsunuz, bazısında da vurup kaçma olayını son derece hızlı bir şekilde yapabiliyorsunuz. Hangi türde aracı alırsanız alın yükseltme yapma şansına sahipsiniz.

YORUMLAR