Divine Academy (winphone)

Divine Academy

Divine Academy
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Divine Academy, eski Yunan tanrı ve tanrıçalarından özel görevler aldığınız bir gerçek zamanlı (rts) strateji oyunu.

Divine Academy, bizleri eski Yunan tanrı ve tanrıçalarının bulundukları antik çağa kadar götüren gerçek zamanlı strateji (rts) oyunu ve animasyonlu görselleriyle son derece çekici ve zengin içeriğiyle uzun süreli oynanış sunuyor.

Son olarak Window Phone platformunda karşımıza çıkan antik çağ strateji oyununda Zeus, Hades ve Poseidon tarafından kurulmuş, tanrısal güçlerin öğretildiği bir üniversitede öğrenim görüyoruz. Amacımız kendi antik çağımızı kurmak ve tansıral güçlerimizle insanları yönetmek.

Oyunu ilk açtığımızda hikayeden ve karakterlerden kısaca bahsediliyor. Başlangıçta Zeus’tan sonra beliren, nasıl ilerlememiz gerektiğini gösteren öğretmenimiz Athena, bize finansal açıdan yardımda bulunan Hermes, doğa olaylarına bakan Chloris ve oyunda neler olduğunu ve ne yapmamız gerektiği konusunda bize yardımcı olan Socrates, bizlere özel görevler yükleyen başlıca karakterler arasında.

Eski Yunan tanrı ve tanrıçalarının verdikleri görevleri tamamlayarak ilerlediğimiz oyunda antik kentimizde ne kadar çok insanın yaşamasını sağlarsak o kadar başarılı kabul ediliyoruz. Gösterişli barınma yapılarının yanı sıra okullar, bahçeler, depolama alanları, sunaklar, yel değirmenleri ile kentimizi süsleyebiliyoruz. Ancak bunlar başlı başına insanlarımızı mutlu etmiyor. İnsanları mutluluğunu sağlamak için tanrılar tarafından sunulan hediyeleri kullanıyoruz.

Oyun ilerleyebilmek adına diyaloglara göz atmak şart. Diyaloglarda kullanılan dil çok sade ve kelimeler anlaşılabilir şekilde telaffuz ediliyor ancak yine de Türkçe dil desteğinin olmaması bir eksiklik. Genellikle strateji oyunlarında bu eksikliği hissetmeyiz ancak Divine Academy’de ne yazık ki dil değiştirme mümkün değil.

YORUMLAR