Doodle Jump 1.0.2.0 (winphone)

Doodle Jump

Doodle Jump
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Doodle Jump, Windows Phone telefonunuza ücretsiz indirip oynayabileceğiniz bir beceri oyunu.

Doodle Jump, iOS ve Android’in ardından uzun süre sonra Windows Phone platformuna gelen oyunlar arasında ve oldukça popüler bir beceri oyunu. Oldukça basit bir oynanış sunmasına rağmen kısa sürede bağımlılık yaratan oyunda dört ayaklı garip bir yaratığı kontrol ediyorsunuz ve platformları aşarak zıplayabildiğiniz kadar yukarı zıplamaya çalışıyorsunuz.

Lima Sky tarafından geliştirilen Doodle Jump, boş zamanlar için ideal mobil oyunlardan biri. Kafa yormadan, sinirlemeden oynayabileceğiniz bir beceri oyunu arıyorsanız kesinlikle şans vermelisiniz. Yüksek kalitede grafikler sunmayan ancak eğlence dozu yüksek olan bir yapım olan Doodle Jump oyununda amacınız ilginç görünümlü karakteri olabildiğince yükseğe çıkarmak. Tabii ki bunu yaparken karşınıza çıkan engellere (ufo, kara delik, çok sayıda korkunç canavar) dikkat etmeniz ve onları etkisiz hale getirmeniz gerekiyor. Jet motoru, pervane, şapka, roket, trambolin gibi çok sayıda güçlendirici engelleri aşmanızda yardımcı oluyor. Öte yandan atladığınız platformlara da dikkatinizi vermeniz gerekiyor. Kırık, hareketli, kaybolan, kayan platformlar dikkat etmezseniz sonunuz olabiliyor.

Uzay, futbol sahası, orman, su altı gibi fantastik mekanlarda geçen oyunda tek bir kontrol mekanizması var o da tilt yani kontrolü telefonunuzu -sağa veya sola- eğerek sağlıyorsunuz. Engelleri yok etmek için kullanacağınız ateş gücünüz ise ekranın herhangi bir yerine dokunduğunuzda aktif oluyor. Oyun çok zor bir oynanış sunmadığından kontrollere takılmıyorsunuz ancak keşke benim gibi bu kontrol seçeneğini sevmeyenler için bir alternatif sunulsaydı.

Doodle Jump, Windows Phone platformunda da ücretsiz ve sorunsuz bir şekilde karşımıza çıkıyor. Windows Phone 8 ve üzeri tüm cihazlarda akıcı bir oynanış sunuyor.

YORUMLAR