Find The Doors (winphone)

Find The Doors

Find The Doors
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Find The Doors, ipuçları arayarak kilitli olduğunuz odalardan kaçmaya çalıştığınız bir bulmaca oyunu.

Find The Doors, refleks gerektiren bulmaca oyunları yerine düşünmeye sevk eden bulmaca oyunlarını oynamak keyif veriyorsa Windows Phone platformunda tercih edebileceğiniz yapımlar arasında.

Tüm bölümleri ücretsiz oynamaya izin vererek benzerlerinden ayrılan Find The Doors, klasik odadan kaçış oyunlarından farklı oynanış sunmasıyla da öne çıkıyor. Sadece bu platformda karşımıza çıkan yapımda bizi çıkış noktasına ulaştıracak objeleri bulmak için cihazımızla tabiri yerinde ise şekilden şekile girmemiz gerekiyor. Kimi zaman cihazımızı sallayarak anahtarın önümüze düşmesini sağlıyor, kimi zaman cihazımızı ters çevirerek gizli objelerin açığa çıkmasını sağlıyor, kimi zaman da sadece dokunarak kilitli kapıyı açıyoruz. Her odadan çıkış şeklimiz farklı diyerek te özetleyebiliriz.

Göze fazla batmayan görsellere sahip olan odadan kaçma oyununda binbir zorlukla bulduğumuz objeler bizi bazen doğrudan çıkış noktasına ulaştırırken, bazen çıkışa bir adım daha yaklaşmamıza yardımcı oluyor. Neyse ki bu oyunda tek bölümde en fazla üç obje toplayabiliyoruz ve objeleri birleştirmemiz gerekmiyor.

Oyunun en güzel yanlarından birisi de ipucu sunmaması. Sosyal ağ desteği de olmadığından bulmacaları kafa patlatarak kendiniz çözmek durumundasınız. Oyunun zorluk düzeyi ayarlamıyor olması da bonusu diyebilirim.

YORUMLAR