GuitarTuna 3.2.1.0 (winphone)

GuitarTuna

GuitarTuna
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

GuitarTuna, farklı enstrümanları akort etmenizde yardımcı olacak bir Windows Phone uygulaması.

GuitarTuna, dünya genelinde en çok kullanılan gitar akort etme uygulaması ve Windows Phone platformunda da indirilip kullanılabilen eşi benzerine rastlamadığım harika bir uygulama. Uygulamayı bu denli popüler yapan şey ise herkesin anlayabileceği basitlikte bir arayüz ile gelmesi ve ücretsiz olmasına karşın oldukça kapsamlı bir müzik uygulaması olması.

Gitar (elektro, akustik, bass) dışında banjo, mandolin, violin, vioal, çello, fiddle gibi daha az bilinen ilginç enstrümanları akort ederken yardımcı olan GuitarTuna uygulamasında akorları nasıl basacağınızı gösteren oynarken keyif veren (Gitar çalan biri olduğumdan bana öyle gelmiş olabilir.) oyun bölümü ve ritmi yakalamanıza yardımcı olan metronom seçeneği de bulunuyor.

Hemen her enstrümanı bulabileceğiniz ancak sadece gitar akortunu ücretsiz olarak sunan uygulama sayesinde çalmayı yeni öğrenmeye başladığınız enstrümanı akort etmeniz için saatlerinizi vermeniz gerekmiyor. Uygulamayı açıp Tuner sekmesine dokunduğunuzda enstrüman karşınıza çıkıyor ve bir notalara dokunarak çıkan sesi dikkate alarak enstrümanınızı yaklaşık bir dakika içerisinde akort etmiş oluyorsunuz. Tabii ki akort düzeni standart olarak geliyor ve değiştirmek için mağazaya gitmeniz ek paket satın almanız gerekiyor.

Windows Phone’da da eksiksiz bir şekilde karşımıza çıkan uygulamada akorları iki farklı şekilde öğrenebiliyorsunuz. Araçlar sekmesi altında bulunan Akorlar bölümünden hangi akoru nasıl basacağınızı, akorların farklı basılış şekillerini görebiliyor ve dinleyerek hafızasına kazıyabiliyorsunuz. Bu bölüm genel olarak güzel fakat arama butonu yer almadığından akoru bir süre aramakla uğraşıyorsunuz. Akorları öğrenmenin diğer bir yolu da oyunlar bölümü. Oyunlar bölümünden basit akorlardan zor akorlara hepsini eğlenceli yoldan öğrenebiliyorsunuz.

Yeni enstrüman çalmaya başlayanlar için eşsiz bir uygulama olduğunu düşündüğüm GuitarTuna, Windows Phone 8 üzeri tüm cihazlarda sorunsuzca çalışıyor. Gitar akort etmenin ve akorları öğrenmenin en kolay yolu bu uygulama diyebilirim.

YORUMLAR