Lamphead 1.0.1.6 (winphone)

Lamphead

Lamphead
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Lamphead, Windows Phone'a özel çıkmış nadir oyunlar arasında ve sonsuz koşu türünde kaliteli bir yapım.

Lamphead, sadece Windows Phone platformunda indirilebilir olan sonsuz koşu türünde ufak boyutlu bir mobil oyun.

Karanlık bir ormanda yolunu bulmaya çalışan kafasında lamba bulunan bir ilginç bir karakteri kontrol ettiğimiz oyunda koşabildiğimiz kadar uzun mesafe koşarak en yüksek puan almaya çalışıyoruz. Tabii ki her sonsuz koşu oyununda olduğu gibi bu oyunda da yolumuza ölümcül engeller çıkıyor ve bunlara dokunduğumuzda oyuna baştan başlıyoruz.

Lamba kafa adında karakter ile karanlık ve ıssız bir ormanın derinliklerinde koşuşturmaca içerisinde olduğumuz oyun alışılmışın dışında bir oynanış sunuyor. Soldan sağa doğru ilerleyen karakterimiz tek bir yol üzerinde gitmiyor. Yol ortadan ikiye ayrılmış ve hem üstte hem de altta tuzaklarla karşılaşıyorsunuz. Keskin testere bıçakları, düşen kayanlar, uçan kuşlar, çiviler yol boyunca karşılaşacağınız, aşmanız gereken engellerden sadece birkaçı. Oyunu eğlenceli kılan diğer bir nokta da karakterin gitgide hızlanması. Bu noktada oyunun refleks geliştirme üzerine kurulu olduğunu söyleyebilirim. Bunun dışında karakterimizin başındaki lamba bir süre sonra sönebiliyor ve yarı yolda kalabiliyorsunuz. Bu açıdan yolunuza çıkan bataryaları toplamanız son derece önemli.

Atmosfere uygun müziklerini de oldukça başarılı bulduğum yapım oldukça basit bir kontrol sistemine sahip. Engelleri aşmak, bataryaları toplamak, ilerlemek için tek yapmanız gereken ekranın herhangi bir noktasına dokunmak. Kontrollerin bu kadar basit olduğu bir oyun ne kadar eğlenceli olabilir ki? diye düşünmeyin; oyun gerçekten eğlenceli ve kısa sürede sizi içerisine çekiyor.

Windows Phone cihazınızda sonsuz koşu türünde oyunlara yer veriyorsanız ücretsiz sunulan Lamphead oyununu kesinlikle denemelisiniz.

YORUMLAR