Leo's Fortune 2015.515.1432.1402 (winphone)

Leo's Fortune

Leo's Fortune
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Leo's Fortune, bıyıklı, tüylü bir karakterin tehlikeli macerasını konu alan ödüllü bir Windows Phone oyunu.

Leo's Fortune, dinamik görsellerin, animasyonların, mini bulmacaların ön plana çıktığı bir Windows Phone oyunu. Ödüllü yapımlar arasında yer alan Leo’nun Serveti oyununda gizemli ve kurnaz bir hırsız tarafından çalınan altınlarımızın peşine düşüyoruz.

Son olarak Windows Phone platformunda karşımıza çıkan Leo’s Fortune, tür olarak platform, macera ve bulmacayı harmanlayan bir yapım. Yeşil renkli ve bıyıklı bir top olan Leo’ya tehlikeli macerasında yardım ettiğimiz oyunun oynanışından çok görselleri dikkat çekiyor. Hem arka plan hem de platformlar hareketli ve çok iyi tasarlanmışlar. Gerçekten bir tasarım harikası olan oyun alanında Leo’nun karşısına çıkan engeller dikkat çekici. Kimi zaman tekerlek içerisinde giderek yerdeki kazıkları atlatmayı deniyor, kimi zaman su altına dalarak mayınlardan sıyrılmak için uğraş veriyoruz. Tabii ki bu tarz oyunların olmazsa olmazı kutu ve farklı objeleri yerleştirerek üzerinden atlama veya bir mekanizmayı harekete geçirme bu oyunda da kullanılmış.

5 bölüm boyunca görsel olarak etkileyici ve tuzaklarla dolu mekanlarda bulunduğumuz oyunda iki kontrol seçeneğimiz var: Butonlarla veya dokunmatik yani parmak hareketimizle yönlendirme yaparak. İkisiyle de oynanış oldukça basit. Lakin oyunun ana karakterinin hareketlerine alışmanız, ezberlemeniz gerekiyor. Örneğin; Leo, su altında şişebiliyor (mayınlarla dolu bir su altı olduğunu düşünürseniz…) veya objeleri sıkı sıkıya tutunabiliyor.

Oyunda ilerleyebilmek için yani diğer bölümleri görebilmek için yolunuza çıkan altınları toplamanız gerekiyor. Ne kadar çok altın toplarsanız bölümü o kadar yüksek puanla kapatıyor ve diğer bölümün kilidini açıyorsunuz. Altınlar son derece mühim lakin altınları toplamak ta engelleri aşmak kadar zor. Çünkü bazen engele oldukça yakın bir yerde çıkabiliyorlar.

Leo's Fortune, gerek görselleriyle gerekse de oynanışı ile harika bir platform oyunu. 512 MB RAM desteği sayesinde de çok yeni olmayan modellerde de akıcı bir oynanış sunuyor. Tek eksi yanı fiyatının yüksek olması ve deneme seçeneği sunulmaması.

YORUMLAR