Machinarium 1.0.0.6 (winphone)
Machinarium
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    190

  • Üretici

    Armanita Design

Machinarium, birçok şirket tarafından yılın en iyi bağımsız oyunu seçilmiş, ödüllü bulmaca oyunudur.

Machinarium, Josef adında şaşkın bir robotu yönettiğimiz, bul ve tıkla oynanışına sahip bulmaca oyunu. Tüm platformlarda oynanabilen ödüllü bulmaca – macera oyununda robotlar şehrinde yolculuğa çıkıyoruz.

Web tarayıcılar üzerinden de oynanabilen, grafikleri ve oynanışı ile milyonların beğenisini kazanan bulmaca oyunu Machinarium, gizli nesneleri bularak ilerlediğimiz, dikkat isteyen bir yapım. Ekranın çeşitli noktalarına yerleştirilmiş olan parçaları bulmak oldukça zor. Tabii ki sadece gizli nesneleri bulmak yetmiyor; bulduğunuz nesneyi nerede kullanmanız gerektiğini de çözmeniz gerekiyor.

2 boyutlu grafikleri ve animasyonları ile dikkat çeken oyundaki amacımız ise yönettiğimiz robotun yani Josef’in robot arkadaşını bulmak. Şekilden şekile giren robotumuzun arkadaşını bulmak ise oldukça uzun zamanımızı alıyor; yani hemen sonlanmayacak oldukça zorlu geçen bir bulmaca oyunu ile karşı karşıya olduğunuzu söyleyebilirim.

Machinarium, Windows 8 telefon ve tabletlerde de oynanabiliyor. Oyunu bir platformda satın aldığınızda diğer platformda da satın almış oluyorsunuz. Oyunun fiyat etiketi ise 1,99 TL. Bulmaca oyunlarını seven biri olarak oyunun bu fiyatı sonuna kadar hak ettiğini söyleyebilirim.

YORUMLAR