Monument Valley 1.0.0.0 (winphone)

Monument Valley

Monument Valley
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    Türkçe , İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    45

  • Üretici

    ustwo

Monument Valley, Windows Phone cihazınızda oynayabileceğiniz sıradışı bir bulmaca oyunu.

Monument Valley, geçtiğimiz sene Apple Tasarım Ödülü ve en iyi iPad oyunu seçilen ödüllü bir bulmaca oyunu ve nihayet Windows Phone platformunda indirilebilir durumda. Tahmin edeceğiniz üzere Windows Phone 8 ve üzeri cihazlarda çalışıyor ve 9,25 TL ödeyerek satın almamız gerekiyor. Bu fiyatı da sonuna kadar hak ettiğini baştan söyleyeyim.

iOS platformunda üç ay içerisinde 1 milyon indirmeye ulaşan ödüllü bulmaca oyunu Monument Valley, kafa karıştıran platformlarla süslü harika bir oyun. Platformları harekete geçirerek ilerlemeye dayanan bulmaca oyunlarını oynamaktan keyif alıyorsanız bu oyunu es geçmemelisiniz. Her ne kadar fiyatı biraz yüksek olsa da görselleri, sesleri ve oynanışı kısacası her yönüyle etkilemeyi başarıyor ve satın aldığınıza pişman olmuyorsunuz.

Minimalist 3 boyutlu tasarımlı, gözü şaşırtan saray ve tapınaklarda gezindiğimiz oyunda prenses olduğu iddaa edilen bir karakteri yönetiyoruz. Gizemli anıtlar arasında ilerlemesi, gizli yolları keşfetmesi, bulmacaları çözmesi için yardımcı oluyoruz. Bazen hareket eden platformlar üzerinden hızlıca koşuyor, bazen ayağımızla kutucuklara basarak gizli platformları harekete geçiyor, bazense ilginç yaratıkları atlamamız gerekiyor.

Oyunun oynanışına baktığımızda ise oldukça basit ve keyif veren bir oyun sistemi olduğunu görüyoruz. Prensesi doğrudan kontrol etmek yerine prensesin yoluna çıkan şekilleri hareket ettiriyor ve ilerlemesini sağlıyoruz.

Monument Valley, üzerinde düşünülerek hazırlanıldığı ilk bakışta belli zekice yapıları harekete geçirerek bulmacaları çözebileceğiniz enfes bir Windows Phone oyunu olmuş.

YORUMLAR