O mu? Bu mu? (winphone)

O mu? Bu mu?

O mu? Bu mu?
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

O mu? Bu mu?, herhangi bir hususta karar verme aşamasında yardımcı olan bir Windows Phone uygulaması.

O mu? Bu mu?, Windows Phone platformunda şimdiye kadar eşi benzerine rastlamadığım bir sosyal ağ uygulaması. Tamamen ücretsiz olarak sunulan uygulama, herhangi bir konuda kararsız kaldığınız vakit kullanıcılara soru sormanıza böylelikle de kararınızı vermenize yardımcı oluyor.

Yeni bir ürün satın almak istediğimizde karar verme noktasında kafamızı kurcalayan birçok soru olur. Kalitelisi nasıl? Fiyatını hak ediyor mu? Garantisi nasıl? gibi pek çok soru işareti kafamızda ister istemez oluşur. Bunların yanıtını bulmak için forumlar gibi oldukça fazla kişinin bulunduğu ortamlara mesaj yazar, ürünü kullanan veyahut o alanda uzman kişilerin görüşlerini alarak karar vermeyi noktalandırırız. O mu? Bu mu? uygulaması, karar verme aşamasında forumlara ve diğer platformlara üye olma zorunluluğunu ortadan kaldıran pratik bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor.

O mu? Bu mu? uygulamasında herhangi bir konuda sorularınızı herkese açık yöneltebiliyorsunuz. Örneğin; yeni bir akıllı telefon alacaksınız, iki model arasında gidip geliyorsunuz. Cihazların fotoğraflarını çekip uygulamaya ekliyor ve sorunuzu soruyorsunuz. Bu aşamadan sonra diğer kullanıcılar sorularınıza oy vererek veya yorum yaparak kararınızı şekillendirmenize yardımcı oluyorlar. Tabii ki sadece ürün değil dilediğinizi sorma şansınız var. Zaten soru ekranında kategoriler bulunmakta.

YORUMLAR