Route Z (winphone)
Route Z
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    41

  • Üretici

    Hitcents.com, Inc.

Route Z, zırhlı aracınızla dünyayı saran zombileri temizlediğiniz aksiyon dozu yüksek bir Windows Phone oyunu.

Route Z, Windows Phone telefonumuzda hiçbir ücret ödemeden başladığımız bitirebildiğimiz zombi oyunları arasında. Göze hoş gelen animasyonlarla desteklenmiş detaylı görselleriyle dikkatimiz çeken zombi oyununda dünyayı istila eden yürüyen ölülerin kökünü kurutmak adına zırhlı aracımıza biniyoruz.

Platformdaki en iyi zombi yarış oyunu olduğunu düşündüğüm Route Z’de klasik olarak dünyayı zombiler sarıyor ve geride kalan tek kişi olan biz sürü halinde dolaşan bu insanımsı yaratıklarla başa çıkıyoruz.

Oyunda zombilerin sayısı oldukça fazla olduğundan rambo gibi silahımıza sarılarak ilerlemiyor; bizim için özel tasarlanmış zırh ve silahlarla donatılmış aracımızla yol alıyoruz. Yolumuza çıkan zombileri ister ezerek, istersek de aracımızın üstüne takılmış silahımızı kullanarak öldürebiliyoruz. Aracımıza takabildiğimiz 4 farklı silah bulunmakta ve garajdan farklı araçlar satın alabilmekteyiz. Tabii ki de hepsi ilk etapta açık değil; ilerledikçe elle kilitlerini kaldırıyoruz.

3 farklı mekanda zombi avına çıktığımız aksiyon yüklü oyunda bölüm bölüm ilerliyoruz. Her bölümde yapmamız gerekenler (şu kadar mesafe gitmelisiniz, aynı bölümü şu kadar oynamalısınız, şu kadar zombi öldürmelisiniz gibi) söyleniyor. Donanımlı araçla bölümleri geçmek basit gibi gözükse de aslında olay göründüğü gibi değil. Aracımız her ne kadar zırhlı ve silahlı olsa da silahımızı her daim kullanma lüksümüz yok ve zırhımız sadece zombilere işliyor. Yolumuza çıkan araba ve setleri aracımız aşamıyor.

Oyunun kontrol mekanizması tek kelimeyle çok basit. Aracımız otomatik olarak yol alıyor. Biz sadece ekranın sağ ve sol noktasına dokunarak yönü ayarlıyoruz. Silahımız da otomatik olarak ateş alıyor. Ancak dediğim gibi zırhın her koşulda işlememesi ve benzinin olmadık zamanda bitmesi işi zorlaştırıyor.

YORUMLAR