Special Enquiry Detail 1.1.1.0 (winphone)

Special Enquiry Detail

Special Enquiry Detail
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    64

  • Üretici

    G5 Entertainment

Special Enquiry Detail, Windows Phone telefonunuzda oynayabileceğiniz en iyi dedektiflik oyunlarından biri.

Special Enquiry Detail, Turino ve Lamonte adında iki dedektifin cinayet vakalarını çözmesini konu alan bir yapım. Windows Phone platformunda da ücretsiz indirilmeye sunularak bizleri oldukça sevindiren yapımda New York City’de ardı arkası kesilmeyen cinayetlerin neden işlendiğini bulmaya çalışıyor ve seri cinayetlerin perde arkasını ortaya çıkartıyoruz.

Ufak boyutlu olmasına rağmen oldukça kaliteli görseller sunan dedektiflik oyununda alanına en iyi dedektifleri kontrol ediyoruz. İlk vakamız hayır kurumunda çalışan iki kızın cinayeti. Oyunun başlangıcında verilen görev kolaymış gibi gözükse de ciddi anlamda zor. İpuçlarına ulaşmak, incelemek, şüphelileri ortaya çıkarmak kısacası bizi olayın çözümüne götürecek her detay çok iyi gizlenmiş. İlk vakamızı ortağımızın da yardımıyla çözdükten sonra diğer vakalar verilmeye başlanıyor. İlerledikçe daha fazla şüphelinin bulunduğu daha karmaşık cinayetlerle karşılaşıyoruz. Bunların içinden çıkmak ise dedektiflik yeteneğimizi açığa vurmakla mümkün oluyor.

Asla çözülemez denilen, katilin hiçbir iz bırakmadığı olaylara parmak attığımız oyunda çözmemiz gereken 12 olay var. Lakin oyunu ücretsiz olarak oynamayı seçersek sadece ilk bölümü görebiliyoruz. Görsel ve oynanış olarak kalite kokan oyunda ilerlemek oldukça keyifli olsa da bu keyfimiz fazla sürmüyor.

Oyun oynanış olarak oldukça basit. Olayları çözmek için gizli objeleri bulmamız ve adli tıp kurumuna yollamamız yeterli oluyor. Olaylar karşılıklı diyalog şeklinde ilerliyor. Bu noktada eğer yabancı diliniz yoksa oyundan hiçbir şey anlamayacağınızın, oyunun zevk vermeceğinin garantisini verebilirim. Keşke oldukça kısa olan diyalogları Türkçe olarak görebilseydik. Tamamen ücretsiz olmaması ve Türkçe dil desteği sunmaması dışında her yönüyle başarılı ve uzun süreli oynamada sıkmayacak türde bir yapım.

YORUMLAR