The Maze Runner 1.0 (winphone)

The Maze Runner

1.0
The Maze Runner
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Kaçış halinde olan bir karakteri bölüm sonuna ulaştırmak için odaların yerini değiştirdiğiniz The Maze Runner, sıradışı oynanışıyla dikkat çekiyor.

The Maze Runner, AFOLI Games'in bizlere sunduğu oldukça sıradışı ve estetik bir puzzle platform oyunu. Oldukça duru ve minimalistik görünen oyun bu haliyle de olsa fazlasıyla yaratıcı bir oyun stiline sahip. Her yerde rastlayamayacağınız bir oyun dinamiğine sahip olan The Maze Runner ile yaptığınız şeyi anlatmak kolay ama uygulamak biraz karışık. Sürekli koşturan bir adamı bölümün bitiş noktasına ulaştırmak için bloklar halinde dizili olan odaların yerlerini değiştirmeniz gerekiyor. Ve bu işi gerçekleştirirken kafanız fazla karışmasın diye odaların renkleri birbirinden farklı. Değiştirdiğiniz odalardaki merdivenleri, çukurları veya kapıları lehinize kullanıp bir çıkış rotası hazırlamanız gerekiyor ancak hata yaparsanız kahramanımız kendini kazıkların üstüne düşerken veya ateş içindeki bir odaya girerken bulabiliyor.

Oynarken heyecanla birlikte kendinizi uzun bir süre düşünürken bulabileceğiniz The Maze Runner size ilk 3 bölümde gördüklerinizi tekrar tekrar itelemeye çalışan bir oyun değil. Tam aksine, her bölüm ile gelen yeni bir özellik veya farklı bir dinamik ile sürekli yeni şeyler keşfetmekle kalmayacaksınız, meydan okumak için daha zor bir mücadeleniz de olacak. Zamanın kıymetli olduğu ve hatanın kabul edilmediği bulmaca oyunlarına karşı özel bir tutkunuz varsa bu oyun sizi fazlasıyla saracak.

YORUMLAR