Toon Clash CHESS (winphone)

Toon Clash CHESS

Toon Clash CHESS
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Toon Clash CHESS, her yaşta çocuğun ilgisini çekecek şekilde hazırlanmış satranç oyunu.

Toon Clash CHESS, her yaşta çocuğun rahatlıkla oynayabileceği animasyonlarla desteklenmiş üç boyutlu satranç oyunu. Klasik satranç taşları yerine birbirinden ilginç görünümlü sevimli karakterler yerleştirilmiş. Tabii ki satranç tahtası da bu karakterlere uygun seçilmiş. Orman, Playville ve büyülü ağaç adını taşıyan üç farklı yerde geçiyor.

Çocuklara satrancı en kolay ve eğlenceli yoldan öğreten oyunlar arasında yer alan Toon Clash CHESS, Windows Phone platformunda da ücretsiz olarak karşımıza çıkıyor. Satrancı yeni oynamayı öğrenenler, ilerlemek isteyenler ve nasıl oynadığını göstermek isteyenler için farklı zorluk düzeyleri sunan oyunda rakip yapay zeka veya arkadaş seçilebiliyor.

Hem karakterlerin animasyonları, hem çevre hem de farklı kamera açılarıyla klasiğin oldukça dışına çıkılan, klasik satranç oyunundan çok daha eğlenceli oynanış sunduğunu düşündüğüm Toon Clash CHESS’in tek kötü yanı tamamen ücretsiz olmaması. Böylesine bir oyun için 8 TL çok değil ancak ücretsiz yapılabilirdi. Neyse ki satın alım sunmuyor.