Zikir Sayıcı 1.0.0.1 (winphone)

Zikir Sayıcı

Zikir Sayıcı
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Zikir Sayıcı, çektiğiniz zikri kayıt altına alarak unutma halinde size hatırlatan bir Windows Phone uygulaması.

Zikir Sayıcı, her Müslümanın Windows Phone cihazında bulunması gerektiğini düşündüğüm dini uygulamalardan biri. Gün içerisinde çektiğiniz zikirleri kolayca sayarak hangi sayıda kaldığınızı gösteren uygulama tamamen ücretsiz olarak indirilip, ufak boyutlu olması ile anında kullanılabiliyor.

Windows Phone platformunda en çok ilgi gören zikir sayma uygulamalarından Zikir Sayıcı oldukça basit hazırlanmış arayüzü ile dikkat çekiyor. Son derece pratik bir kullanım sunan uygulamada zikir sayısı büyük yazı tipi yazıldığı göze çarpıyor. Bu noktada gençler kadar yaşlıların da çektikleri zikirleri rahatlıkla takip edebileceğini düşünüyorum.

Android ve iOS platformunda bulunan zikir sayma uygulamaları gibi zikir ekleyip hedef belirleme ve belirlenen hedefe ulaşıldığı anlık bildirim alma, birden fazla zikir kaydı oluşturma, zikirleri paylaşma gibi ek seçenekler sunmayan çok basit hazırlanmış olan uygulama zikir sayacının hemen altında Türkçe hadisler de gösteriliyor.

Tasavvufta her durumda Allah’ın varlığını kafada ve kalpte hissetme hali olarak tanımlanan zikir manevi duyguları harekete geçirmek için en iyi ibadet şekli. Windows Phone cihazınıza yükleyebileceğiniz bu uygulama ile de işte, okulda, seyahat esnasında kısacası nerede olursanız olun çektiğiniz zikri kayıt altına alabilir, şaşırma veya unutkanlık halinde zikrinize baştan başlamak yerine kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

YORUMLAR