Zipongo 2015.226.1442.821 (winphone)

Zipongo

Zipongo
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Sağlıklı beslenirken para ve zaman kazandıran bir uygulama olan Zipongo Windows Phone cihazlarınıza sunulan ücretsiz bir uygulama.

Sağlıklı gıda trendlerini takip edenler için göz atılmaya değer bir uygulama olan Zipongo, Windows Phone kullanıcılarına sunulan besin ve sağlık temalı bir projenin ürünü. Zipongo uygulaması kullanıcılarına aslında oldukça pratik özellikler vaadediyor. Bunların arasında marketlerin kampanya ürünlerini takip etmek, sağlıklı yemek tarifleri ve benzeri sağlık ve beslenme fikrini temel alan işlemler var. Ancak en büyük sıkıntı, anlaşmalı marketlerin arget, Walmart, Kroger, Safeway, Costco, Whole Foods, Trader Joe’s, Walgreens, Rite Aid, CVS gibi zincirlerden oluşması ve Türkiye'de bunların bulunmuyor olması.

Temel gayesi zaman ve para tasarrufu olan Zipongo bu konuda Türkiye içerisinde sıfıra yakın bir performans sergiliyor. Bunun yerine sadece sağlıklı beslenme önerilerini sunan uygulama, yurt dışındaki hizmet ile kıyaslandığında ciddi bir şekilde geride kalıyor. Zipongo sertifikalı alışveriş ürünleriyle sağlıklı yaşamak mümkünken Türkiye desteğinin olmaması oldukça düşündürücü.

Türkiye'nin Windows Phone mağazasında sorunsuz bir şekilde ücretsiz olarak da indirilen Zipongo, hem lokal hizmetleri sunamamasından ötürü hem de Türkçe dil desteğine sahip olmamasından dolayı sağlamış olduğu güçlü yanların tamamından mahrum. Şimdilik sadece sağlıklı yemek önerileri sunan uygulama kısa zaman içerisinde yerelleşme çabasında olmalı