WinSCP

WinSCP

5.7.2
Editör Puanı: 4/5
4
WinSCP
WinSCP
WinSCP
WinSCP
WinSCP

Güvenli ve Ücretsiz FTP Programı

Barış YANIK Son güncelleme 2 yıl önce

Açık kaynak kodlu olarak geliştirilen güvebilir ve hızlı bir FTP programı.

WinSCP, sunuculara yani FTP'lere güvenli dosya aktarımı gerçekleştirebilmek için gerekli olan bir FTP yazılımı. Açık kaynak kodlu olarak geliştirilen program, ücretsiz olarak kullanıcılara sunuluyor. SFTP, SCP, FTPS, ve FTP hesapları ile sunucuya ulaşabilen program sayesinde yapacağınız tüm dosya aktarım işlemlerinin güvenli olduğundan emin olabiliyorsunuz.

SSH 1 ve 2 desteği de bulunan programın şüphesi en güzel yanı ise açık kaynak kodlu olması. Böylelikle program farklı kişiler tarafından geliştirilebiliyor. FTP sunucusu üzerinde senkronizasyon yani eşleme işlemleri de yapmanıza olanak sağlayan WinSCP, ücretsiz olarak kullanabileceğiniz en iyi ve başarılı FTP dosya aktarım programlarından bir tanesi.

Yerel bir sunucu ile kontrolünü sağladığınız bilgisayar arasında dosya transfer işlemini sağlayan program, bu özelliğinin yanı sıra basit dosya yönetimi ve script işlemleri yapmanıza imkan sağlıyor. Bir çok farklı dil desteği bulunmasına rağmen henüz Türkçe dil desteği eklenmeyen programa en kısa sürede Türkçe dil desteğinin de ekleneceğini umuyorum.

İçeriğine entegre edilen metin editörü sayesinde gerekli dosyalar üzerinde düzenlemeler de yapmanıza olanak sağlayan WinSCP programı için gelişmiş özelliklere sahip olan ücretsiz ve açık kaynak kodlu bir FTP programı da diyebiliriz. Düzenli olarak güncellenen programın en son sürümünü kullandığınıza emin olmanız oldukça önemli. Sitemiz üzerinden programın son sürümünü ücretsiz olarak indirip hemen deneyebilirsiniz.

WinSCP için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.
Lisans:
Ücretsiz
Dil Desteği:
ispanyolca Fransızca italyanca Almanca İngilizce Portekizce Çince
Geçen Hafta / Toplam:
28 / 11,603
İşletim Sistemi:
Win8/Win7/Vista/WinXP/Win8.1
Üretici:
Martin Prikryl

FTP Popülerleri

 1. FileZilla
  FileZillaÜcretsiz FTP Programı
 2. CuteFTP Home
  CuteFTP HomeGelişmiş FTP Programı
 3. WinSCP
  WinSCPGüvenli ve Ücretsiz FTP Programı
 4. CuteFTP Professional
  CuteFTP ProfessionalProfesyonel FTP Programı
 5. Free FTP
  Free FTPÜcretsiz ve Kolay Kullanımlı FTP Programı