Yurt Dışından Aldığınız Telefonları Kendiniz Kayıt Edin

Yurt dışından getirilen telefonların kayıt işlemleri pek çok kullanıcının kafasını karıştıran ve uğraştıran işlerden bir tanesiydi. Ancak Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme bakanı Binali Yıldırım’ın bilgilendirmesiyle birlikte 1 Kasım, yani bugünden başlayarak getirttiğiniz telefonların kaydını kendiniz gerçekleştirebileceğiniz ortaya çıktı.

Özellikle mobil alanda akıllı telefon devriminden sonra yurt dışından talep edilen cihazlara olan talebin arttığını belirten Binali Yıldırım, kayıt sorunlarının daha kolay çözülmesi ve yığılmaları engellemek için bu çözüme gittiklerini açıkladı. Kaçak telefonlara karşı etkin bir çözüm olarak görülen kayıt uygulamasında bildiğiniz gibi 100 liralık bir harç bedeli de ödemeniz gerekiyor.

Turkiye.gov.tr adresinden IMEI kaydınızı gerçekleştirmenize imkan tanıyan bu internetten telefon kaydı uygulamasında bahsettiğimiz 100 liralık bedel yine tahsil ediliyor. E-devlet şifreniz varsa giriş yaparak hemen getirttiğiniz cihazınızı kayıt ettirebilirsiniz yahut en yakın PTT şubesine giderek şifrenizi hemen alabilirsiniz.

Not: Kanuna göre telefonunuzu kayıt ettirmek için, pasaportunuzla yurtdışına gittiğinize ve döndüğünüze dair giriş-çıkış damgalarının tam olması gerekiyor.

Yurt Dışından Aldığınız Telefonları Kendiniz Kayıt Edin İçin Yapılan Yorumlar (3)

 • sahin k.
  sahin k. dedi ki;

  Ulan baska ulke de bedava bizim ulke olunca para aliniyo

  7 Kasım 2014 Cuma - 20:08:21 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • MEKKELİ
  MEKKELİ dedi ki;

  ben yıllardır yurtdışındayım çok ülke gördüm ama bu eziyet sadece bizim ülkede var ..ve bence saçmalık ne yani ya hem cihazım var hemde burya senede 25 günlüğüne geliyorum kaç adet telefon olması lazım bende insanları soyup paralarını almaktan başka bişey deyil

  15 Mart 2014 Cumartesi - 09:06:45 - Cevap Yaz - Şikayet Et
 • SEVEN SEVEN
  SEVEN SEVEN dedi ki;

  neden hıc bır ulkede boyle bır uygulama yokken her seyde oldugu gıbı bundada kendı mılletıne bunu reva goruyor anlı sanlı hukumetımız acaba baska ulke ınsanları kadar degerı olmayan sahıpsız bır mılletmıyız arkadas pasaport da aynı arabada aynı nedır bu mılletın cekdıgı hangı ulkye gıtsen sorun yok bıze gelınce tlfon sorun daha ucuza sat bak kımse alıyormu yazık ınsanları bıkdrmayın artık ne zaman DUNYA MILLETLERIYLE AYNI OLCAK BU ULKE INSANI ..

  16 Ocak 2014 Perşembe - 01:45:11 - Cevap Yaz - Şikayet Et

Yurt Dışından Aldığınız Telefonları Kendiniz Kayıt Edin İçin Yorum Yaz

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.