Comodo Internet Security

Comodo Internet Security

8.2.0.4508
Lisans:
Ücretsiz
Dil Desteği:
Türkçe İngilizce
Geçen Hafta / Toplam:
147 / 84,025
İşletim Sistemi:
Win8/Win7/Vista/WinXP/Win8.1
Üretici:
Kategori Sırası:
İnternet Güvenliği #33
Comodo Internet Security

Dünyanın en iyi güvenlik duvarı programlarından birisi olarak görülen Comodo Firewall'un ve yine Comodo tarafından geliştirilmiş olan Comodo Antivirus'un tek bir program içerisinde toplanması ile ortaya çıkan Comodo Internet Security ile artık internet güvenliğiniz için ücret ödemek zorunda kalmayacaksınız.

Sisteminizi hacker saldırılarından koruyan Comodo Firewall ile bilgisayarınız dış saldırılardan korunurken, Comodo Antivirus ile de virüs yazılımlarına karşı koruma sağlamış olursunuz. Bilgisayarınızı tamamen koruma özelliği sunan internet güvenliği programı ile virüslere, truva atlarına, casus yazılımlara, hackerlara karşı ücretsiz bir kalkan sahibi olacaksınız.

Comodo Internet Security içerisinde barındırdığı 3 temel savunma sistemi ile bilgisayarınızı tam anlamı ile koruyabilecek ücretsiz bir yazılımdır.

Programı içerisindeki 3 temel savunma sistemi:

 • Ödüllü Comodo Firewall (Bilgisayarınıza girilmesini önlemek için kullanabileceğiniz güvenlik duvarı)
 • Antivirüs yazılımı (Bilgisayarınıza bulaşabilecek virüslerden korunmak için kullanabileceğiniz gelişmiş bir antivirüs yazılımı)
 • ProActive Defense (Trojan, keylogger, spyware, malware gibi zararlı yazılımların sisteminize girmesini engellemek için kullanabileceğiniz oldukça gelişmiş bir güvenlik aracı)

Son güncelleme ile programa eklenen yenilikler:

 • Viruscope: Bilgisayarınızdaki işlemleri kontrol ederek riskli bir işlem yürütülmeye çalıştığında size yarı verir.
 • Website filtreleme: İstediğiniz internet sitelerini kara listeye ekleyerek giriş yapılmasıı engelleyebilir yada sadece izin verdiğiniz sitelere giriş yapılabilmesini sağlayabiliyorsunuz.
 • Arayüz güncellemesi: İlemleri daha hızlı gerçekleştirmenizi ve aynı zamanda daha fazla bilgi alabilmenizi sağlayan yeni arayüz tasarımı
 • Veri koruma: Yeni veri koruma özelliği sayesinde çok önemli verileriniz sandboxta saklanarak, tamamen gizlenir.
 • Ve bir çok geliştirme.

 Bu program en iyi ücretsiz Windows programları listesinde yer almaktadır.

 • Güney Bulut
  5
  - Comodo Internet Security 8.2.0.4508 için Güney Bulut dedi ki;

  Muhteşem bir şey Koruma onnumara diğerlerinin çin malı antivirüslerin çok indirilmiş olmasına bakmayın onlar reklamını çok yapıyorlar diye okadar çok indirilmiştir Comodo bu alanda en sğlama ve uzman güvenlik yazılımlarındandır

  Artı Yönleri: Mükemmel Koruma Eksi Yönleri: Yok sayılır
 • Sabri Ulaş
  5
  - Comodo Internet Security 8.2.0.4508 için Sabri Ulaş dedi ki;

  Mükemmel koruma sağlıyor virüs nedir unuttum artık okadar iyi koruması var

  Artı Yönleri: Mutlaka indirin Eksi Yönleri: Yok
 • Sinan Adıgüzel
  5
  - Comodo Internet Security 8.1.0.4426 için Sinan Adıgüzel dedi ki;

  Koruması çok iyi nefes aldırmıyor üst düzey koruma isteyenler indirip denesin Antivirüs, Güvenlik Duvarı ve SandBox özelliği ile vazgeçilmezim oldu Kullanınca kalitesini anlıyorsunuz Bilgisayarı kasmıyor stabil ve hafif daha ne olsun hemde ücretsiz

  Artı Yönleri: Kullanan Bilir Eksi Yönleri: Benin açımdan yok
 • Çok iyi
  5
  - Comodo Internet Security 8.1.0.4426 için Çok iyi dedi ki;

  Çok iyi bir intetnet security programı. Kurucusu bir türk . Çok iyi koruyor . Diğer antivirüslerde olmayan Özellikler sayesinde virüs girmesi neredeyse imkansız oluyor. 2gb lık bir flash diskten 100ün üzerinde virüs temizledi. Ücretsiz bir program olmasına rağmen hiç hissettirmiyor. Güvenli modda tarama yapabiliyor.Flaş diskime kısayol virüsü girmişti. Eset nod32 bütün kısayolları ve dosyaları silmeye çalıştı. Hem de sormadan. Çok şükür bir iki dosya hariç dosyalar zarar görmedi. Hemen bilgisayardan çektim. Comodo ile tarayınca kısayol dosyasının yönlendirdiği virüs dosyasını sildi. Hiç bir dosya zarar görmedi.Program ile ilgili sorunlara da geekbuddy ile canlı destek veriyorlar.Ücretli versiyonunda 500 TL virüssüzlük garantisi ve geekbuddy ile bütün bilgisayar sorunları canlı destek ile çözüyorlar.

  Eksi Yönleri: Hiç virüs girdi nasıl sileceğim heyecanını yaşatmıyor. Özledim o virüs heyecanını
 • Ali Balkan
  Comodo Internet Security 8.0 için Ali Balkan dedi ki;

  Çok sağlam koruması var en güzel özellikleri güvenlik duvarı ve sanal makine özelliği var bu sayede şüphe duyduğunuz programları bilgisayara kurmadan önce sanal makine içinde deneyebiliyorsunuz yada direk sanal çalıştırıp deneyebiliyorsunuz bu arada acemi tecrübesiz kullanıcılar zorluk çekebilir biraz zorluğu var çünkü kurmak istediğiniz bazı programları sanal olarak çalıştırmak istiyor (sağ alt köşede uyarı çıkıyor bir daha tecrit edilmesin diyorsunuz programı kapatıp tekrar çalıştırıyorsunuz bu sorun ortadan kalkıyor) bazen de kurduktan sonra çalışmasını engelliyor (bu yüzden gelişmiş ayarlara girip tanınmayan dosyalar kısmından engellediği dosyayı seçip taşı diyerek güvenilir dosyalar olarak seçiyorsunuız tamam deyip çıkıyorsunuz bu sorun ortadan kalkıyor) comodoyu geçici olarak devre dışı bırakmanız da işe yarıyor avast kullanıyordum ama ücretsiz comodo internet sectuiry güvenlik duvarıyla sanal makine özelliğiyle ve programları direk sanal çılştırma özelliğiyle daha sağlam daha güvenli geldi bana Comodo nun kalitesi tartışılmaz zaten

  Artı Yönleri: Çok sağlam koruması var Eksi Yönleri: Benim açımdam yok

Comodo Internet Security için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.

İnternet Güvenliği Popülerleri

 1. Hotspot Shield
  Hotspot ShieldÜcretsiz Proxy Programı
 2. ZenMate
  ZenMateChrome, Firefox ve Opera İçin Ücretsiz Proxy Eklentisi
 3. UltraSurf
  UltraSurfEngelli Sitelere Giriş, Çevrimiçi Güvenlik ve Gizlilik Programı
 4. Spotflux
  SpotfluxEngelli Web Sitelerine Giriş ve Güvenlik Programı
 5. SurfSafe VPN
  SurfSafe VPNGüvenli Sörf Programı