Dexpot

Dexpot

1.6.12
Editör Puanı: 5/5
5

Üye Puanı: 4.8/5

4.8

6 Üyenin Oyu

Lisans:
Ücretsiz
Dil Desteği:
İngilizce
Geçen Hafta / Toplam:
131 / 37,134
İşletim Sistemi:
Win8/Win7/Vista/WinXP
Üretici:
Kategori Sırası:
Kabuk & Masaüstü Yönetimi #11
Dexpot Ana Ekran
Dexpot Ana Ekran

Sanal Masaüstü Oluşturma Programı

Dexpot ile masaüstünüzü sanal masaüstleri ile birleştirip bir masaüstünde bir ofis uygulaması kullanırken diğer masaüstünüzde sohbet programı açabilir, bir diğer masaüstünüzde film izleyebilirsiniz. 20 taneye kadar sanal masaüstü oluşturulmasına izin veren Dexpot küçük, ücretsiz ve eklentilerle geliştirilebilir.

Çok işlem yapanların tercih edebileceği çoklu sanal masaüstü uygulaması gizliliğinizi korumak içinde tercih edilebilir. İşyerinde bir masaüstünde işlerinizi yaparken bir diğerinde internette gezebilir, bir diğerinde ise oyun oynayabilirsiniz. Diyelim ki gizli veya erişilmesini istemediğiniz dosyalarınızı başka bir masaüstünde açtıktan sonra bilgisayarın başından kalkmanız gerekti. O masaüstünü şifreleyip bilgisayarın başında rahatça kalkabilirsiniz. Kim o masaüstüne erişmek istese anında şifre istenecektir.

Dexpot'u farklı eklentilerle geliştirmek mümkün. Oluşturduğunuz masaüstlerini 3 boyutlu efektlerle görmek isterseniz Dexcube eklentisini kurabilirsiniz. Bu eklentiyi kullanabilmek için sisteminizde DirectX 9 veya üstü yüklü olmalıdır. Dexcube eklentisiyle masaüstünü değiştirmek için Ctrl + Alt ve yukarı aşağı ok tuşları kullanılmalıdır. Dexpot'un bir diğer eklentisi SevenDex ile masaüstlerini Windows 7 görev çubuğunda görebiliyorsunuz. Son olarak saatli bir duvar kağıdı olan Wallpaper Clock eklentisi ayarladığınız saat ayarlarına göre otomatik değişerek size saati ve tarihi hatırlatmış olacak.

Daha bir çok kolaylığı ve özelliği içerisinde barındıran bu program ile artık sayfa kalabalığına da son verebilirsiniz. Masaüstlerine özel isimler vererek de kategorilere ayırabilirsiniz.

 

Bu program en iyi ücretsiz Windows programları listesinde yer almaktadır.

Dexpot İçin Yapılan Yorumlar (11)

Dexpot için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.

Dexpot Ekran Görüntüleri

 • Dexpot Ana EkranDexpot Ana Ekran
 • Dexpot 3D 2Dexpot 3D

Kabuk & Masaüstü Yönetimi Popülerleri

 1. Start Menu 8
  Start Menu 8Windows 8'e Başlat Menüsü Ekleme Programı
 2. Alarmset v.6.0
 3. Seven Transformation Pack
  Seven Transformation PackWindows 7 Görünümüne Dönüştürme Paketi
 4. WinMetro
  WinMetroWindows 7/Vista ve XP için Metro Arayüzü
 5. BumpTop
  BumpTop3 Boyutlu Masaüstü Düzenleme Aracı

Dexpot Diğer Versiyonları