GIMP

GIMP

2.8.14.1 (Windows)
Lisans:
Ücretsiz
Dil Desteği:
Türkçe
Geçen Hafta / Toplam:
986 / 369,447
İşletim Sistemi:
Win8/Win7/Vista/WinXP
Üretici:
Kategori Sırası:
Resim Editörleri #8
GIMP

Eğer fotoğraf düzenleme işlemlerinde kullanmak üzere Photoshop gibi pahalı yazılımlara ücret ödemeyi düşünmüyorsanız GIMP tam da aradığınız resim düzenleme programı olacaktır.

GIMP yani GNU Image Manipulation Program kendisini standart bir resim editöründen ayıran birçok gelişmiş özellikle beraber gelmesinin yanında sıradan resim düzenleme işlemlerini de kolayca gerçekleştirmenize yardımcı oluyor. Açık kaynak koduna sahip olan GIMP sahip olduğu GNU lisansı sayesinde kullanıcılara tamamen ücretsiz olarak yazılımı indirip kullanma imkanı sunuyor.

GIMP kullanarak fotoğraflarınız üzerinde rötuş işlemleri gerçekleştirerek fotoğraflarınızın çok daha şık görünmesini sağlayabiliyorsunuz. Bunun yanında kendi görsellerinizi GIMP yazılımı ile oluşturabilirsiniz. GIMP'in en kullanışlı özelliklerinden biri kişiselleştirilebilir arayüzü. Bu arayüz sayesinde kullanıcılar kendi tercihlerine göre yapılandırabildikleri bir yazılıma sahip oluyorlar ve bu sayede çok daha verimli bir şekilde çalışabiliyorlar. Plug-in desteği sunan GIMP'e bu eklentiler yardımıyla birçok ek özellik de kazandırılabilmekte.

GIMP fotoğraf makinalarının lenslerinin eğimli yapısıyla oluşan fotoğraf eğilmelerini düzeltebilmekte. Perspektif bozulması olarak adlandırılan bu durum program içerisindeki araçları kullanarak giderilebiliyor. Türkçe dil desteğine sahip olan GIMP bu özelliğiyle kullanıcılara anlaşılabilir bir arayüz sunmakta.

GIMP katman tabanlı olarak çalışmanızı mümkün kılıyor. Basit fotoğraf düzenleme yazılımlarında olmayan bu özellik GIMP'i benzerlerinden farklı bir yere taşımakta. Eğer standart çizimler yapmak isterseniz GIMP sahip olduğu birçok farklı çizim aracı için farklı kişiselleştirme seçeneklerine de sahip. GIMP üzerinde çalıştığınız resim veya fotoğraf için detaylı renk düzenleme seçenekleri de sunmakta. Ayrıca GIMP'in sahip olduğu kırmızı göz düzeltme özelliği özellikle gece çekilen fotoğraflar üzerinde çalışıyorsanız hoşunuza gidecektir.

Bu program en iyi ücretsiz Windows programları listesinde yer almaktadır.

 • emrecan
  GIMP 2.8.14.1 için emrecan dedi ki;

  yaaa win 8 de yanıt vermıyor dıyor nasıl cozebılırm lutfen yardım

  Artı Yönleri: yaaa win 8 de yanıt vermıyor dıyor nasıl cozebılırm lutfen yardım Eksi Yönleri: yaaa win 8 de yanıt vermıyor dıyor nasıl cozebılırm lutfen yardım
 • Berke
  GIMP 2.8.14.1 için Berke dedi ki;

  Siteniz çok güvenli ve çok hızlı indiriyor.Teşekkürler

 • Emirhan Önder
  GIMP 2.8.14.1 için Emirhan Önder dedi ki;

  Ben daha Denemedim Acaba nasıldır

  • Cevap yazan: muhammed ali oğuzhan
   aynen
   olur mu acaba
   22 Nisan 2015 Çarşamba - 10:02:02 - Şikayet Et
 • Ziyaretçi
  GIMP 2.8.14.1 için Ziyaretçi dedi ki;

  programın Boyutu ne kadar ? telefonun internetinden indirecem

 • Akif Erdem Gül
  GIMP 2.8.14.1 için Akif Erdem Gül dedi ki;

  Hiç güzel bir program değil.Bi defa programda doğru düzgün bir tasarım yapmak imkansız gibi bir şey.Paint ile bile daha güzel bir şey yapabilirsiniz.Bu program tıpkı Photoshop'a benzemesine karşın bir çok özellik kısıtlanmış.En kötüsü ise Piksel tabanlı bir program.Shape ( şekil ) yapmak bile çok zor.Bir şeyler deneyeyim dedim ama çok zor.Kısacası önermiyorum.İyi eğlenceler...

  • Cevap yazan: cem alp özer DD
   aynen minecraft texture pack yapılabiliyor ve dediğin gibi photoshopa benziyor ama ben sana photoscape yi öneriyom
   25 Mart 2015 Çarşamba - 19:54:08 - Şikayet Et

GIMP için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.

Resim Editörleri Popülerleri

 1. PhotoScape
  PhotoScapeÜcretsiz Resim Editörü
 2. Adobe Photoshop
  Adobe PhotoshopProfesyonel Fotoğraf Düzenleme Programı
 3. Picasa
  PicasaÜcretsiz Resim Düzenleme Programı
 4. ProShow Producer
  ProShow ProducerSlayt Şovu Hazırlama Programı
 5. PIXresizer
  PIXresizerÜcretsiz Resim Boyutlandırıcı

GIMP Diğer Platformları