TAMindir DNS Değiştirici

TAMindir DNS Değiştirici

2.0
Kurulum adımlarında araç çubuğu, anasayfa değiştirme vb. seçenekler barındırır. Seçerek ilerleyiniz.
Lisans:
Ücretsiz
Dil Desteği:
Türkçe
Geçen Hafta / Toplam:
902 / 282,562
İşletim Sistemi:
Win7/Vista/WinXP
Üretici:
Kategori Sırası:
Network #3
TAMindir DNS Değiştirici

İnternet kullanımınız sırasında bazı sitelere, servis sağlayıcınız üzerindeki yasaklardan dolayı (örn: YouTube.com) ulaşamıyorsanız, kendiniz belirleyebileceğiniz ve el ile girdiğiniz özel ve halka açık, güvenli DNS servislerine ait DNS sunucu adreslerini kullanarak yasaklı web sitelerine giriş yapabilirsiniz.

İşte bu konuda DNS sunucu adreslerini ayarlama veya belirleme işlemleri konuya yeni olan bilgisayar ve internet kullanıcıları için biraz zorlayıcı ve zahmetli olabiliyor. Bunun yanında bazen bazı yasaklı sitelere OpenDNS kullanırken bağlanılabilirken, Comodo Secure DNS kullandığımızda yine erişimde sorun yaşadığımız olabiliyor. TAMindir olarak bizde sizlere ülkemizde de popüler olan 4 adet DNS servisi olan OpenDNS, Google Public DNS, Comodo Secure DNS ve ClearCloud DNS için hızlı bir şekilde ağınız üzerinde DNS sunucu adreslerini girebileceğiniz veya değiştirebileceğiniz küçük bir uygulama hazırladık.

Basit bir arayüz ile karşınıza gelen TAMindir.com DNS Değiştirici programı ile "Dns Seçin" bölümünde belirlediğiniz DNS servisine ait IP'leri "Dns'i Uygula" butonu yardımıyla hızlı ve güvenli bir şekilde hemen otomatik olarak belirleyebilir veya değiştirebilirsiniz. Ayrıca programa eklenen yeni özellik ile dilerseniz kendi belirlediğiniz, başka DNS servislerine ait adresleri de program üzerindeki "Dns Girin" bölümünden yerel ağ ayarlarınıza aktarabilir ve internet kullanırken bu DNS sunucu adreslerinin kullanılmasını sağlayabilirsiniz.

Not: Programı çalıştırıp DNS adresi değişikliklerini uygulamak isteyen Windows Vista/7 kullanıcıları "Dns'i Uygula" butonuna basıp uygulamanın başarılı olduğuna dair uyarıyı görmelerine rağmen DNS sunucu adresleri değişmiyorsa programı açarken üzerine sağ tıklayıp "Yönetici olarak çalıştır" seçeneğini kullanmaları gerekmektedir. Bu sorun Windows Vista/7 içerisindeki "User Account Control (UAC) / Kullanıcı Hesabı Denetimi" ayarlarınızdan kaynaklanmaktadır.

Öneri: Tamindir DNS Değiştirici yerine ücretsiz olarak kullanabileceğiniz yasaklı sitelere giriş programı Hotspot Shield'i da bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz. 

TAMindir DNS Değiştirici için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.

Network Popülerleri

 1. Hamachi
  HamachiSanal Ağ Oluşturma Programı
 2. MaryFi
  MaryFiKablosuz Bağlantı Noktası Programı
 3. TAMindir DNS Değiştirici
  TAMindir DNS DeğiştiriciDNS Sunucu Adresi Ayarlama Programı
 4. WTFast
  WTFastPing Düşürme Programı
 5. Wireless Password Recovery
  Wireless Password RecoveryKayıp Kablosuz Ağ Şifresi Bulma Programı