Grand Theft Auto 3

x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
4.5/5 EDİTÖR
4.2/5 ZİYARETÇİ
33,690 TOPLAM İNDİRME

Grand Theft Auto 3 klasik bir açık dünya aksiyon oyunudur.

Grand Theft Auto 3 çıktığı dönem oyun tarihinde bir dönüm noktası olmayı başarabilmiş açık dünya tabanlı bir aksiyon oyunu.

Hatırlanacağı üzere GTA serisinin ilk iki oyununda kuşbakışı bir kamera açısıyla kahramanımızı yöneterek oyunu oynamaktaydık. Oyunun geliştiricisi Rockstar, GTA 3 ile birlikte oldukça radikal bir karar almıştı ve GTA serisinin 3 boyutlu dünyaya taşımıştı. Açık dünya tabanlı aksiyon oyunlarının yeni yüzünü belirleyen Grand Theft Auto 3 bilgisayarımızda ve oyun konsollarımızda keyifli zaman geçirmemiz için benzersiz bir seçenek olmuştu.

Grand Theft Auto 3 Özellikleri

 • Zengin bir dünya,
 • Sürükleyici bir oynanış,
 • Kaliteli grafikler,
 • Zengin içerik,
 • Bol aksiyon,
 • Görsel efektler ve daha fazlası,

Liberty City adlı şehirde geçen suç ve karmaşa dolu bir hikaye içeren Grand Theft Auto 3'te bütün olaylar bir banka soygunuyla başlıyor. Oyunumuzun ana kahramanı olan Claude bu banka soygununda kız arkadaşı tarafından ihanete uğruyor ve vurularak yaralanıyor. Polis tarafından ele geçirilen Claude bir şekilde hapishaneye götürülürken kaçmayı başarıyor ve Liberty City'nin yer altı dünyasında her şeye sıfırdan başlayarak kendi yolunu çizmeye çalışıyor. Biz de kahramanımızın bu mücadelesinde ona yardımcı oluyoruz. Bu yolculuğumuz boyunca farklı mafya aileleriyle iş yapıp adımızdan söz ettirmeye çalışırken bolca aksiyon yaşıyoruz.

Grand Theft Auto 3'te oyuncular arabaları çalarak açık dünyada serbest bir şekilde gezinti yapabilecekleri gibi diledikleri zaman görevleri başlatıp bu görevleri tamamlamaya çalışabiliyorlar. Oyun dünyasında bir klasik olan Grand Theft Auto 3'ün minimum sistem gereksinimleri şu şekilde:

- Windows 2000 işletim sistemi

- 450 MHZ Pentium III işlemci

- 96 MB RAM

- 16 MB Direct 3D destekli ekran kartı

- Microsoft DirectX 8.1

- 500 MB boş depolama alanı

- DirectX uyumlu ses kartı

Grand Theft Auto 3 İndir

Oyunun mobil versiyonları da ilerleyen yıllarda yayınlanmıştı. Hem mobil hem de bilgisayar platformunda milyonlarca kez satan ve indirilen başarılı oyun, günümüzdeki GTA V'in de ilham kaynağı olmuştur. Oyun dünyasında derin izler bırakan GTA serisi son olarak GTA V ile karşımıza çıkmıştı. 100 milyondan fazla kez satan başarılı oyun, ülkemizde ve dünya da milyonlara ulaşmaya devam ederken, serinin en iyi oyunlarından olan GTA 3'te başarılı sürecine kaldığı yerden devam ediyor.

Can Erdil Şentürk

Grand Theft Auto 3

x
x
x
x
5/5 EDİTÖR
4.7/5 ZİYARETÇİ
64,210 TOPLAM İNDİRME
8.90 MB DOSYA BOYUTU

Android yüklü cihazlarınız artık bir zamanların efsane oyunu GTA3 için hazır!

2001 yılında piyasaya çıkan ve oyun dünyasının bugün geldiği durumu şekillendirmede büyük etkisi olan oyunlardan bir tanesi de Grand Theft Auto III, yani herkesçe bilinen adıyla GTA3 oldu. Çıktığı dönemlerde adını duymayan neredeyse hiç kimsenin kalmadığı bu efsane oyun şimdi de Android işletim sistemi yüklü mobil cihazlar için indirilebilir durumda.

Pek çok kez yılın oyunu ödülüne layık görülmüş bu serinin başlangıcını kaçırdıysanız, artık Android yüklü cihazınızı kullanarak kaçırdığınız şeyleri görebilirsiniz.

Yiğit Ekim Demir

Grand Theft Auto 3

x
x
x
x
x
x
x
x
5/5 EDİTÖR
4/5 ZİYARETÇİ
184,778 TOPLAM İNDİRME
738.20 MB DOSYA BOYUTU

Pek çok kez yılın oyunu ödülüne layık görülmüş bu serinin başlangıcını kaçırdıysanız, artık iPhone ve iPad’inizi kullanarak kaçırdığınız şeyleri görebilirsiniz.

2001 yılında piyasaya çıkan ve oyun dünyasının bugün geldiği durumu şekillendirmede büyük etkisi olan oyunlardan bir tanesi de Grand Theft Auto III, yani herkesçe bilinen adıyla GTA3 oldu. Çıktığı dönemlerde adını duymayan neredeyse hiç kimsenin kalmadığı bu efsane oyun şimdi de iOS işletim sistemi yüklü Apple mobil cihazları için indirilebilir durumda.


Pek çok kez yılın oyunu ödülüne layık görülmüş bu serinin başlangıcını kaçırdıysanız, artık iPhone ve iPad’inizi kullanarak kaçırdığınız şeyleri görebilirsiniz.

Yiğit Ekim Demir

YORUMLAR

Benzer İçerikler

 • Grand Theft Auto: Vice City

  Grand Theft Auto: Vice City aksiyon dolu bir GTA oyunudur.
 • Grand Theft Auto: San Andreas

  Grand Theft Auto: San Andreas yenilenmiş versiyonu ile Windows 8.1 için çıkış yaptı!
 • GTA Trilogy The Definitive Edition

  Sevilen GTA oyunları bir arada! GTA 3, GTA Vice City, GTA San Andreas. Grand Theft Auto (GTA) Trilogy The Definitive Edition PC'de!
 • GTA 5 (Grand Theft Auto 5)

  Grand Theft Auto 5 (GTA 5) İndir: Dünya üzerinde en çok sevilen açık dünya tabanlı aksiyon ve macera oyunlarındandır.
 • Rockstar Games Launcher

  Rockstar Games Launcher (Windows PC İndir): Bedava (Ücretsiz) GTA oyunu indirme fırsatını kaçırmayın!
 • GTA San Andreas SA-MP

  GTA San Andreas SAMP, Grand Theft Auto San Andreas oyunu online oynamak için multiplayer mod eklentisidir.
 • GTA 5 Hileleri

  GTA 5 hileleri (PS3 ve PC) para, araba ve birçok şeye hızlıca sahip olabilirsiniz. Grand Theft Auto 5 hileleri Tamindir'de
 • Grand Theft Auto Teması

  Grand Theft Auto Teması ile GTA posterleri masaüstünüze geliyor