Adobe Reader

Adobe Reader

11.5.0.1 (Windows)
Editör Puanı: 5/5
5

140 Kullanıcı: 4.5/5

4.5
Adobe Reader
Adobe Reader
Adobe Reader

Tüm Bilgisayarlarda Bulunması Gereken Popüler PDF Okuyucusu

Adobe Reader Artı Yönleri
 • + Ücretsiz PDF görüntüleme imkanı
 • + Multimedya dosyalarını destekleme
 • + PDF çıktıları alabilme
 • + Türkçe desteği
Can Erdil Şentürk Son güncelleme 3 yıl önce

Adobe Reader eğer PDF dökümanlarını görüntüleme ihtiyacı hissediyorsanız tercih edebileceğiniz en başarılı PDF okuyucu olmaya aday olan bir yazılımdır.

PDF formatı ilk olarak 1993 yılında ortaya çıkmıştı. Adobe firması tarafından geliştirilen bu format ilk çıktığında çok tanınmasa da geçen zamanla birlikte giderek yaygınlaştı ve günümüzde ödevler, projeler, CV'ler, raporlar gibi dökümanlar için en çok tercih edilen döküman formatlarından biri haline geldi. Genelde Windows üzerinde kullanılan PDF formatı aynı zamanda Mac ve Linux gibi işletim sistemlerinde de kullanılabilmekte. PDF formatının bu esnek yapısı onu çok daha da kullanışlı yapmakta.

Adobe firması tarafından yayınlanan bu resmi PDF görüntüleme yazılımını bilgisayarlarımıza tamamen ücretsiz olarak indirebiliyoruz ve PDF dosyalarımızı bu yazılım aracılığıyla açarak okuyabiliyoruz. Adobe Reader PDF görüntülemenize imkan vermesinin yanında kullanışlı ek özelliklere de sahip olan bir yazılım. Yazılımı kullanarak açacağınız dökümanları PDF yazdırma özelliğiyle yazıcınıza gönderebiliyor ve çıktı alabiliyorsunuz.

Adobe Reader ile PDF dosyalarınızın içerisindeki resimleri, videoları, çizimleri ve e-posta gibi multimedya dosyalarını da görüntüleyebilirsiniz. Adobe Reader ile görüntülediğiniz PDF dökümanlarındaki içeriklere zoom yapabilir, yer imleri koyalabilirsiniz.

Eğer CAD tasarımlarıyla uğraşıyorsanız Adobe Reader işinize yarayacak CAD görüntüleme özelliğine sahip. CAD yazılımlarıyla oluşturulmuş ve PDF formatına dönüştürülmüş tasarımları Adobe Reader kullanarak görüntüleyebilirsiniz.

Adobe Reader şifre korumalı dökümanları da desteklemekte.

Adobe Reader için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.
Lisans:
Ücretsiz
Dil Desteği:
Türkçe
Geçen Hafta / Toplam:
3,714 / 3,174,219
İşletim Sistemi:
Win8/Win7/Vista/WinXP/Win8.1

Okuyucular Popülerleri

 1. Adobe Reader
  Adobe ReaderPDF Okuyucu
 2. doPDF
  doPDFÜcretsiz PDF Dönüştürücü
 3. Foxit Reader
  Foxit ReaderPDF Açma Programı
 4. XLS Reader
  XLS ReaderExcel Dosyası Açma Programı
 5. Foxit PDF Editor
  Foxit PDF EditorPDF Editörü