iPhone XS, XS Max ve XR Batarya Kaç mAh? İşte Yeni iPhone'ların Pil Kapasitesi!

"iPhone XS, XS Max ve XR bataryası kaç mAh?" sorusu nihayet yanıt buldu. Türkiye fiyatları henüz açıklanmayan 2018 iPhone’ların batarya kapasitesi şaşırttı!

Apple, geçtiğimiz haftalarda Steve Jobs Theater’da düzenlediği Apple Özel Etkinliği’nde üç iPhone modeli ile karşımıza çıkmıştı. iPhone X’in donanımsal olarak iyileştirilmiş sürümü iPhone XS, şimdiye kadarki en büyük ekranlı ve güçlü iPhone; iPhone XS Max ve iPhone XS özelliklerini taşıyan - nispeten - uygun fiyatlı model; iPhone XR, lansmanda tanıtılmış, yakın zamanda da Amerika için ön siparişe açılmıştı. Geçtiğimiz gün de farklı birçok kaynaktan inceleme videoları geldi. 2018 iPhone’lar hakkında kullancıların tek bilmediği; en çok merak ettiği detay bugün açığa kavuştu.

iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR’ın batarya kapasiteleri belli oldu. Çin’deki bir sertifikasyon kuruluşu tarafından yayınlanan dokümanda üç iPhone modelinin pil kapasiteleri açıkça görülüyor. iPhone XR, 2942 mAh batarya; iPhone XS 2658 mAh batarya; iPhone XS Max da 3174 mAh bataryadan güç alıyor. Bu noktada Apple’ın lansmanda paylaştığı kullanım sürelerini hatırlatmakta fayda var. Apple, iPhone XS’in iPhone X’e göre 30 dakikaya kadar daha uzun pil ömrü sunduğunu; iPhone XS Max’in iPhone X’e göre 1.5 saate kadar daha uzun pil ömrü sunduğunu; iPhone XR’ın da iPhone 8 Plus’a göre 1.5 saate kadar daha uzun pil ömrü sunduğunu belirtmişti. Tabii ki; iPhone XS, XS Max, XR için yapılacak batarya testi videolarını beklemekte, son kullanıcı deneyimlerini görmekte fayda var.