Steam Oyunlarına Harcadığınız Zamanla Neler Yapabilirdiniz?

Steam oyunlarına harcadığımız zamana alternatif olarak neler yapabilirdik?

Steam Oyunlarına Harcadığınız Zamanla Neler Yapabilirdiniz?

Oyun oynamak hayatımızın bir kültürü haline geldi. Oyunu antropolojik açıdan inceleyen Huizinga'ya göre, 'Oyun gündelik hayatın dışında yer alan, oyuncuyu gönüllü olarak içine çeken, özgür bir eylemdir.' Yani bir varolma biçimidir. Günümüzde işten veya okuldan arta kalan vaktimizin bir kısmını mutlaka oyunlara ayırıyoruz. Peki ya oyunlara harcadığımız zamana alternatif olarak neler yapabilirdik? 

Steam dünyanın en yaygın dijital oyun mağazası ve platformu olarak biliniyor. Kutulu oyunlardan çok daha uygun fiyatlara ulaşabildiğimiz oyunlar, zaman zaman yapılan çeşitli indirimlerle daha cazip hale geliyor. Hal böyle olunca oyunlara ayırdığımız zaman neredeyse iki katına çıkıyor. Steamleft adıyla kurulan bir site, Steam hesabınızda bulunan oyunların toplam sürelerini hesaplıyor ve size oyun oynamak yerine yapabileceğiniz başka alternatifler sunuyor. 

Siteye girdiğinizde karşınıza iki seçenek çıkıyor. İlki Steam hesabı üzerinden doğrudan giriş yapmak. Bunu yapmanızı hesabınızın güvenliği açısından önermiyorum. Onun yerine kullanıcı adınızı girerek bakabilirsiniz. Daha sonra karşınıza aşağıdaki gibi bilgiler gelecek. Onun altında ise oyun oynamak yerine yapabileceğiniz diğer alternatifler bulunuyor. 'Click here for more of these' yazısının üzerine tıklayarak aralarında geçiş yapabilirsiniz.

Örnek olması açısından kendi hesabımdan yola çıkarak neler yapabilirmişim birlikte bakalım:  

- Breaking Bad dizisinin ilk sezonunu 21 kez izleyebilir,

- Friends dizisinin tamamını bitirebilir,

- Hobbit üçlemesini 16 kez bitirebilir,

- 891 kez yıkanabilir, 

- 243 mil yüzebilirmişim.

Eğer siz de Steam oyunlarınıza harcadığınız vakit yerine alternatif olarak neler yapabileceğinizi merak ediyorsanız SteamLeft sitesini ziyaret edebilirsiniz.

11 Yıldır Kayıp Olan Mars Uzay Aracı Bulundu

YORUMLAR