Xiaomi Mi Notebook Pro Teknik Özellikleri ve Fiyatı

Xiaomi Mi Notebook Pro Teknik Özellikleri ve Fiyatı

Geçtiğimiz yıl ilk dizüstü bilgisayarıyla bilgisayar pazarına giriş yapan Xiaomi, yeni laptopu olan Mi Notebook Pro'yu duyurdu. Yeni laptop 15.6 inç ekran, dört çekirdekli Core i7 işlemcisiyle dikkatleri üzerine toplamayı başardı.

İlk dizüstü bilgisayarını tasarım ve isim olarak Macbook Air'e benzeten Xiaomi, bugün tanıttığı laptopunda ise yine bir Apple ürünü olan Macbook Pro'yu hedef almış gibi görünüyor. İsim ve tasarım benzerliğini bu cihazda da sürdüren şirket, diğer firmalara göre farklı bir politikayla yerini almış durumda.

Mi Notebook Pro, dört çekirdekli Intel Core i7 işlemciden gücünü alıyor ve 16GB RAM bulunduruyor. Windows Hello destekli ve dokunmatik 15.6 inç ekranı, izleme dörtgeninde parmak izi tarayıcısını destekliyor. Ayrıca ekran kartı konusunda pek bir iddiası olmayan Mi Notebook Pro, GeForce MX150 modeliyle geliyor. Bunlara ek olarak Xiaomi'nin yeni dizüstü bilgisayarında 1TB SSD yer alıyor.

İki USB-C girişi, iki standart USB girişi ve bir adet HDMI girişi de cihazda bulunuyorken bu konuda, Macbook Pro'dan daha fazla giriş seçeneği sunduğunu da belirteyim. Ayrıca Mi Notebook Pro'nun 16GB RAM'li Intel Core i7 versiyonu 1075 dolar, 8GB RAM'li Intel Core i7 versiyonu ise 980 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulacak.

Çift Kameralı Xiaomi Mi Note 3 Duyuruldu!

Xianomi Mi Mix 2 Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

YORUMLAR