TreeDocEditor

TreeDocEditor

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 111
  • DOSYA BOYUTU 0.69 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici TreeDocEditor

Ağaç görünümlü kategori bazlı metinler yazmak için kullanabileceğiniz ücretsiz bir program.

TreeDocEditor programı, temel olarak bir metin editörü ve HTML kodu yazma programı ancak onu diğerlerinden ayıran en büyük noktalardan bir tanesi içerisinde sahip olduğu ağaç görünümü özelliği ve böylece girdiğiniz içerikleri çok daha düzenli ve anlaşılır şekilde girme imkanı doğuyor. Aynı zamanda tamamen ücretsiz ve kolay kullanımı olması sebebiyle tüm işleriniz için kullanabilirsiniz.

Uygulama hem yeni dökümanlar yaratabiliyor hem de önceden hazırladığınız dökümanları açarak işlem gerçekleştirebiliyor ve daha sonra kaydedebiliyor. Maalesef kendine özgü dosya formatlarını desteklediği için diğer programları kullanarak dökümanları açmayı biraz imkansız hale getiriyor. Bu formatlar ise TSD ve TREE dosya formatları olarak belirlenmiş durumda. TREE formatı sadece ağaç görünümlü girişler için düzenlenmiş ve standart düz yazılar girmek için TSD formatında kayıt gerçekleştirmelisiniz.

Özellikle sık sık kategorik bilgiler girmeleri gereken bilimadamları ya da akademisyenlerin faydalanabileceklerine inandığım uygulamanın kullanımı da oldukça kolay ve arayüz tüm işlevleri anında yapabileceğiniz şekilde basit düzenlenmiş. Her ne kadar çok gelişmiş düzenleme seçenekleri olmasa da bilgilerini düzenli bir şekilde saklamak isteyenlerin kullanması gerektiğini düşünüyorum.