ImageOptim 1.5.4 (Mac)

ImageOptim

ImageOptim
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    150

  • Üretici

    Kornel

ImageOptim uygulaması sayesinde Mac bilgisayarlarınızdan resim dosyalarınızın boyutlarını kolayca optimize edebilirsiniz.

ImageOptim uygulaması, MacOSX işletim sistemli bilgisayarlarda kullanmak üzere hazırlanmış bir resim yahut fotoğraf optimizasyonu uygulaması olarak karşımıza çıktı ve resim dosyalarının büyük boyutlarından sıkılan kullanıcılar için iyi bir alternatif haline gelebiliyor. Hem ücretsiz olarak sunulan hem de çok basit bir kullanıma sahip olan uygulama sayesinde dosyaların boyutlarını kalitelerini düşürmeden optimize etmek mümkün hale geliyor ve arşivleri saklamak veya aktarmak daha da kolay bir hale geliyor.

Kendi içerisinde farklı resim formatları için sıkıştırma algoritmalarını barındıran uygulama, böylece resimlerin boyutlarını küçültürken kaliteden ödün vermenize engel oluyor. Hem bilgisayardaki depolama ihtiyaçları hem de web üzerinden paylaşılacak resimlerin dosya boyutlarını optimize etme gereksinimlerine cevap verebilen uygulama, açık kaynak kodlu olarak hazırlandığından riskli olma ihtimali neredeyse yok.

Uygulamayı kullanırken tek yapmanız gereken optimize etmek istediğiniz resmi seçmek ve sürükleyerek ImageOptim penceresine bırakmak. Sadece tek tek resimleri değil, bütün bir klasörü bile arayüze bırakmak mümkün olduğu için toplu işlem yapma şansınızın da olduğunu belirtmek gerek.

İçerisindeki bazı seçenekler sayesinde fotoğraf ve resimlerden kaldırılmasını istemediğiniz detayları da belirleyebiliyor, böylece manuel bir sıkıştırma deneyimi elde edebiliyorsunuz. Eğer karmaşık fotoğraf düzenleme uygulamaları yerine imaj dosyalarını hızlıca sıkıştıracak etkili bir araç arayışındaysanız göz atmadan geçmemenizi öneriyorum.

YORUMLAR