AuLo 2.1.0 (Android)

AuLo

AuLo
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

AuLo uygulamasını kullanarak Android cihazınızın güvenlik kapasitesini maksimuma çıkarabilirsiniz.

AuLo uygulaması, son zamanlardan ortaya çıkan ilginç Android kilit ekranı ve uygulama kilidi yönetimi araçlarından birisi olarak yayınlandı ve ücretsiz olması sayesinde tüm fonksiyonlarından kolayca faydalanmanız mümkün hale geliyor. Sade, bilgilendirici ancak bol işlevli arayüzü sayesinde kullanırken mobil cihazınızın güvenliğini daha önceden hiç hayal bile edemeyeceğiniz bir düzeye çekebiliyorsunuz.

Uygulamanın ilk dikkat çekici yanı, Android kilit ekranını daha güvenli bir hale getirebilmesi. Yapılan araştırmalar Android'in standart şifreli veya desenli kilit ekranının aşılabilir olduğunu ve güvenlik riskleri barındırdığını gösteriyor. AuLo bu sorunun üstesinden gelebilmeniz için hem kendi kilit ekranı sistemini kullanıyor hem de birden fazla şifre kullanmanıza imkan tanıyarak katmanlı bir güvenlik mekanizması oluşturuyor. Böylece mobil cihazınızı ele geçirebilecek kişilerin yapabilecekleri şeyler neredeyse sıfıra yaklaşıyor diyebilirim.

AuLo'nun bir diğer dikkat çekici yanı ise uygulamanın profil desteği sunması. Böylelikle cihazınızı birden fazla kişi kullanıyorsa, her bir kullanıcının hangi uygulamalara erişiminin olacağını belirleyebiliyor, diğer uygulamalara el atamamasını sağlayabiliyorsunuz. Çocuklarınızın sadece oyunlara erişim sağlamasına izin verebilir, eşinizin ise sadece arama gibi fonksiyonları kullanmasını sağlayabilirsiniz. Bu özelliğin özellikle ortak telefon kullanımı gerçekleştiren kullanıcılar için elzem bir özellik olduğunu söylemek mümkün.

Temel olarak Android'in güvenlik mekanizmasını yetersiz bulanların denemeden geçmemeleri gerektiğine inandığım uygulama, sistem kaynaklarını yormuyor ve internet bağlantısı da gerektirmiyor. Ancak bazı üretici yazılımlarında sorunlar yaşama ihtimali var ve üreticisi de standart Android üzerinde en iyi performansın alınacağını belirtiyor.

YORUMLAR